Van'ın değerleri onarılıyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’ın değerleri onarılıyor

Admin | 16 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Manşet, Sağlık, Siyaset, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler


Admin
erhan65van@hotmail.com

Van Büyükşehir Belediyesi, kentin simgesi heykel ve anıtları onarıyor.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından kentin simgesel değerleri olan heykel ve anıtlarda onarım çalışması başlattı.

Duyarsız vatandaşlar tarafından sprey boyalarla boyanan bahçe ışıkları kırılan İpekyolu Caddesi Havaalanı kavşağında bulunan Van kedisi heykeli, Kazım Karabekir Caddesi’nde bulunan Semaver Heykeli ve İpekyolu Caddesi Otogar kavşağında bulunan kadın heykeli çalışmalar kapsamında onarılıyor. Yine heykellerin bulunduğu kavşak ve bahçesinde ışıklandırma ve çevre düzenlemesi yapılıyor.

Kedi, semaver ve kadın heykellerinin Van’ın simgeleri olduğuna dikkat çeken Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri “Kentin bir değeri olan bu heykeller duyarsızca boyanıp üzerine yazılar yazılarak kirletilmiş. Biz bu kötü görüntünün önüne geçmek için böyle bir çalışma başlattık. Çalışmalarla heykeller onarılıp boyanıyor. Halktan isteğimiz bu heykel ve anıtlara sahip çıkalım. Çünkü bu anıtlar Van’ın simgeleridir. Bu bağlamda vatandaşlardan daha fazla duyarlılık bekliyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle