Hoşgeldiniz  

Van’ı Sahiplenecek Van’lı  Yokmu!

Admin | 27 Ocak 2018 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Yerlvanhaber olarak yaptığımız tüm haberlerimizde öncelikle Doğu’nun Paris’i olarak bilinen Serhat Şehrimiz Van’ı tanıtım aşamasında  tüm çaba ve gayretlerimiz herkes tarafından bilinmektedir.

Değerli Yerelvanhaber okuyucuları,Dünyada  eşi benzeri olmayan Güzelim Ülkemizin tarihi ve coğrafik yapısını süsleyen yerlerinden biridir Van.

Van halkı misafirperverdir,kadirşinasdır.Zaten bu yönümüzle Dünyaya nam salmısız.Hal böyle  iken topluma mal olmuş eğitimli,birikimli,liyakatlı,dürüst ve yönetici kabiliyeti olan Van’ın evlatları neden görmezden geliniyor?sorusu herkesin cevap beklediği sorulardan bir tanesi.

Tabi Van hem,nüfus olarak,hem de yerleşim yeri olarak büyük bir İl.Yönetim ve idareci konumunda elbette diğer İllerimizden de büyüklerimiz olacaktır.Buna kimsenin bir şey demesi doğru olmaz.Ama Şerimizde 20 kişilik Bürokrasi,müdür,Genel Müdür vs.kadrosu varsa bu yönetim kadrosunda en az yarısı kadar da Vanlı olmalıdır.

Van topraklarında Başbakan,Meclis Başkanı,Bakan ve çok sayıda Bürokrasi yetiştirmiştir.

Neden Va’ın evlatlarına ihtiyaç duyulmuyor.Tüm Kamu kuruluşlarında ki idarecilerimiz hep dışarıdan gelme.

Geçmişte Belediye Başkan yardımcılığını ve Hastanede  müdür olarak görev yapmış liyakatlı Van evladının tecrübelerinden neden faydalanmıyoruz.

Yerelvanhaber olarak Ülkemizi ve İlimizi yöneten Devlet büyüklerimize çağrımızdır.Van’ı sahiplenecek Van’lılardır.

Kıymetli büyüklerimiz Van’a ve Van’lıya sahip çıkmanın zamanıdır.

Van’lıya sahip çıkma  duruşumuz afakî bir duruş değil.

Deneme tahtası olarak bizleri görmelerini kabul etmemiz mümkün değil.

Sahiplenme problemi var!

Bugün biz kendi kendimize sahip çıkamıyormuşuz gibi başkalarının gelip bize sahip çıkmak istemelerini artık istemiyoruz.

Ben öyle görüyorum siz nasıl görüyorsunuz bilmiyorum ama siz de düşüncelerinizi yorumlarınız ile dile getirebilirsiniz..!

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Van’ı Sahiplenecek Van’lı  Yokmu! için 6 Yorum

 1. Avatar Ömer dedi ki:

  biz bunu defalarca dile getirdik. lakin bu kurumlara yönetici atamaları malesef siyasete olduğu için bizim van siyasetçilerde de yabancı aşkı olduğundan dolayı vanlı olan başa gelemiyor.

 2. Avatar Harun AYHAN dedi ki:

  Sayın Fevzi TÜRKMEN ağabeyimiz, yine isabetli bir tespitte bulunmuştur. Bendeniz de bu tespite katılıyor ve destekliyorum.
  Eşsiz kıymetteki Van’ımızın, güzide bürokratları ve bir o kadar da buna lâyık, yetenekli namzet gençleri varken, ithal yöneticilere, çok özellikli olanlar hariç gerek duyulmamalıdır. (VASKİ Genel Müdürü Sayın Ali TEKATAŞ gibi. Çünkü o zat-ı muhterem hem bu memlekete sayısız hizmet etmiş, hem de yönetici kadrosunu Vanlı olanlardan seçme yolunda azami gayret göstermiştir.)
  Nitekim bu uygulama sahibi kendi halkı olan illerde rastlanan bir uygulama değildir.
  Van, sahipsiz değildir fakat sahipleri arasında bir mutabakat ta yoktur.
  Aşiretler ve bilindik aileler arasında öteden beri devam eden çekememezlik ve anlaşmazlık nedeniyle Van; hak ettiği adil, çalışkan ve her kesime eşit mesafedeki siyasi ve bürokratik kadroya hiçbir zaman kavuşamamıştır.
  Bu eşsiz memleket, kendisini hakkıyla yönetecek sayısız evlâdı barındırmakta ve bu hâl, bizi yöneten yabancı yöneticiler tarafından da tasdik edilmektedir.
  Sayın Fevzi TÜRKMEN ağabeyimize gelince; bunca görev yaptığı halde, hiç kimseyi incitmemiş olması, isminin hiçbir şaibeye karışmamış olması, aldığı her görevi layıkıyla yapmış olması, daima devletinin ve milletinin menfaatlerini gözetmiş olması rüştünü ispata yetmez mi?
  Bir görev tevdii için illa yabancı mı olması gerekir?
  Her söylenene, “beli” demesi mi lazım?
  Veya görev verilen yabancılar, her denilene “beli” mi diyorlar?
  Devletimizin ve memleketimizin, devletimizi ve memleketimizi yönetenlere rağmen, Fevzi TÜRKMEN’e ve onun gibilere ihtiyacı vardır!
  Memleketlimin, memleketlime güvendiği ve teslim edildiği günlere kavuşmak ümidiyle kalın sağlıcakla.

 3. Avatar Koçero dedi ki:

  Etnik milliyetçilik yapılmış gibi.liyakata bakılmaksızın atamalar yapılması ve o yörenin herşeyini bilen insanların yönetimler de olması daima avantajlıdır

 4. Avatar öztürk65 dedi ki:

  Vanımız için önemli bir konuyu dile getirdıgınız ıcın tesekkur ederım. vanlı buyuklerımızın basta il başkanımız kayhan beyinde bu konuda hassasiyet göstermesini bekliyoruz. çok degerli fevzi türkmen beyide en güzel makamlarda görmek tum vanlı dostlarımızı mutlu edecektır.

 5. Avatar Öz Vanlı dedi ki:

  Van’lı varken nedir bu yabancı hayranlığı. Van’ı Van’lı idareciler yönetmelidir. Van İl Sağlık müdürlüğünde Başkan ve yardımcıları pozisyonlarındaki yöneticiler “Malatya, Kütahya, Diyarbakır, Isparta, Ankara, Konya” illerinden seçilmiştir.
  Sorarım sizlere Van’ın çocukları boşunamı okuyor. Hiçmi bu Memleketi yönetecek Van’lı büyüğümüz yok.

 6. Avatar can dedi ki:

  madem bir haber yayımlıyorsunuz haber ile ilgili yorumları neden yayımlamıyorsunuz.

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle