Van'dan Kudüs İçin Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’dan Kudüs İçin Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Admin | 10 Aralık 2017 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler


Admin
erhan65van@hotmail.com

Amerika Birleşik Devletlerinin vahşi politikalarından olan Kudüs’ü İsrail’in Başkenti olarak tanımasına Van halkı tek yürek halinde tepki gösterdi.

Amerikan’ın yüzyıllık planı olan ve Başkan Trum’ın seçim vaadleri arasında bulunan tüm Müslümanların ortak değeri olan kadim şehir Küdüs’ü tüm Dünyanın gözü önünde İsrail’in Başkenti olarak tanıması Müslüman coğrafyasında büyük tepki ve protestoyla karşılandı.

Van’da çok sayıda STK temsilcileri,bazı siyasi parti yöneticileri ve kalabalık Van halkı Hz. Ömer Camisinin önünde öğle Namazından sonra düzenlenen Basın açıklasıyla bu kararın yanlış ve yeni bir Dünya savaşının çıkmasına sebep olacağını söyleyerek protesto ettiller.

Van adına ortak basın açıklamasını okuyan Sivil inisyatif Platformu Derneği’’ABD’nin Tel Aviv’deki büyük elçiliğini Kudüs’e taşıması İslam Ümmetinin kalbine vurulmuş bir hançerdir.Abd Başkanı Trum Kudüs’ü  işgalci İsrail’in Başkenti olarak tanıması tüm Müslümanları yok saymıştır.İslam Ülkelerinin içine düştüğü zilletten faydalan Amerika’nın bu kararı bizler için yok hükmündedir.Bu karar Müslümanların ortadan kaldırılma planıdır.

Siyonist İsrail’in kuklası olan ABD Müslümanlar üzerinde siyasi memellerine ulaşmaya çalışıyor.ABD eliyle Filistin halkının sürekli tutsak edilmesi ve bölgedeki barışın baltalanmasına sebep olmuştur.Tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olan Kudüs siyonislere peşkeş çekilerek yeni bir Dünya savaşına zemin hazırlamaktır.

Bağımsız Filistin için bu inançla Mescidi Aksa’dan gelen selamı selamlayarak İslam dayanışması için haykırıyoruz’’dedi

Basın açıklasının ardında sürekli tekbir çekilerek,kahrolsun ABD ve işbirlikçileri,Kudüs onurumuzdur,zalimler için yaşasın Cehennem sloganları atıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle