Van'da Toprak Muhafaza Çalışmaları Hızlandırıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Toprak Muhafaza Çalışmaları Hızlandırıldı

Admin | 21 Eylül 2017 | Dünya, Ekonomi, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

 

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Van’da başlattığı 2017 Yılı toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.

10 Bin Dekar Alanda Sel Kontrol Çalışması Yapılıyor

Van’da 2017 yılı toprak muhafaza ve erozyon kontrolü programı kapsamında Dibekli ve Yukarı Güneyce Mahallelerinde 10.000 dekarlık alanda sel kontrol çalışmaları ile 450 km teras, 2.500 m³ kuru duvar eşik ve 2.200 metre kafes tel eşik yapım çalışmalarına devam ediliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı  Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak ülke genelinde toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini ifade ederek şunları söyledi:

Bölgelerin yapısına göre toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarını uyguluyoruz. Özellikle toprak yapısını korumak ve muhtemel sel felaketlerinin önüne geçmek için bu çalışmalarımızı büyük bir gayret içinde gerçekleştiriyoruz. Her yıl planlanan program çerçevesinde uygulamaya koyduğumuz toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarına, başta Van olmak üzere diğer şehirlerimizde de devam edeceğiz ve hedeflenen rakamlara ulaşacağız.”

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle