Hoşgeldiniz  

Van’da Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Admin | 22 Haziran 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 
 
Van’da 24 Haziran Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne kısa süre kala Vali Murat Zorluoğlu başkanlığında, vali yardımcıları, ilimiz güvenlik bürokrasisi temsilcileri ve tüm ilçe kaymakamlarının katılımıyla geniş kapsamlı seçim güvenliği toplantısı gerçekleştirildi.
 
Toplantı açılışında konuşan Vali Zorluoğlu, ilimizde seçim takviminin işlemesiyle birlikte alınan tedbirleri istişare etmek, varsa alınacak ekstra tedbirleri değerlendirmek, genel itibariyle de seçimin huzur ve güven içerisinde tamamlanmasını sağlamak için yapılacakları görüşmek üzere bir araya gelindiğini söyledi.
 
İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığının seçime yönelik tedbir ve çalışmalarını içeren bilgilendirme sunumlarını dinleyen Vali Zorluoğlu, katılımcılardan duyarlı ve dikkatli görev ifa etmelerini, seçim günü görev yapacak Seçim Harekât Merkezi ile koordine içerisinde çalışılmasını, seçim suçu kapsamında yaşanan olayların süratle yetkililere bildirilmesini ve oyların ilçe seçim kurullarına teslimi hakkında bilgi akışının sağlıklı şekilde yürütülmesini istedi.
 
Vali Murat Zorluoğlu, hafta sonu yapılacak seçimlerin, devletimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olması dilekleriyle toplantıyı sonlandırdı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle