Van’da Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Proğramı Düzenlendi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Proğramı Düzenlendi

Admin | 13 Mart 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van’da 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolaysıyla program düzenlendi.

Van’da 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolaysıyla program düzenlendi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 98. yıl dönümü nedeniyle bir program gerçekleştirildi. Tiyatro Müdürlüğü Konferans sonunda düzenlenen program, saygı duruşu yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayarak, Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Slayt, şiir ve oratoryo dinletisi ile sürdürülen program da, Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı yazma serüveni oratoryo gösterisi ile anlatıldı.

Daha sonra il genelinde, ilk ve ortaokullarda anma yıl dönümleri kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Van Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Sinan Aslan, AK Parti Van Milletvekili İrfan Kartal ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan tarafından öğrencilere takdim edilen hediyelerin ardından çekilen hatıra fotoğraf ile program sona erdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle