resim
Van’da Mezbahanesi Olmayan İlçe Kalmayacak - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Mezbahanesi Olmayan İlçe Kalmayacak

Admin | 01 Kasım 2017 | Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi, mezbahanesi olmayan ilçelerle ilgili çalışma başlattı. Çalışma ile kentte mezbahanesiz ilçe kalmayacak.

Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştiraklar Daire Başkanlığı tarafından ilçe yatırımları kapsamında 6 ilçede tam donanımlı ve modern mezbahane inşa ediliyor.

Çatak ve Muradiye ilçelerinde inşa edilen mezbahanelerin yapımı tamamlanırken, Gevaş, Çaldıran Bahçesaray ve Saray ilçelerinde ise çalışmalar devam ediyor.

Konuya ilişkin bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştiraklar Daire Başkanı Fazıl Kaya, Çatak ilçesinde yapılan modern mezbahanenin hizmete açıldığını belirterek, “Muradiye ilçemizdeki mezbahanemizin yapımı tamamlandı. Yine Gevaş ilçemizdeki ziyaretleri sırasında Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Murat Zorluoğlu’nun talimatlarıyla temelini attığımız mezbahanemizde çalışmalar devam ediyor. Şu ana kadar Gevaş’taki vatandaşlarımız hayvanlarını gelişi güzel kestiriyorlardı. Yıl sonuna kadar tamalamayı planladığımız modern ve hijyenik mezbahanemizle birlikte vatandaşlarımız artık hayvanlarını veteriner hekimi gözetiminde keserek daha sağlıklı et tüketebileceklerdir. İlçelerimizde inşa ettiğğimiz mezbahanemizde günlük ortalama 100 küçükbaş ve 50 büyükbaş hayvan kesimi yapılabilecek. İhtiyaç durumunda buralar 7/24 hizmet vererek bu kapasiteyi arttırabvilecek” dedi.

Çaldıran ilçesinde Doğu Anadolu Projesi (DAP) ile birlikte bir mezbahane çalışması başlattıklarını da sözlerine ekleyen Kaya, Saray ve Bahçesaray ilçelerinde yapılacak olan mezbahanelerle birlikte Van’da mezbahanesi olmayan ilçe kalmayacağını ifade etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle