Van'da Kaçak Kesim Yapan Barakalar Kaldırıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Kaçak Kesim Yapan Barakalar Kaldırıldı

Admin | 23 Aralık 2017 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Büyükşehir Belediyesi ekiplerince, hayvan pazarı yanında kaçak kesim yapan kasaplara ait barakalar yıkılarak kaldırıldı.

Büyükşehir Belediyesi, daha önce alınan kararlar doğrultusunda kaçak hayvan kesimi yapılan yerlerde denetim ve yıkım işlemlerini sürdürüyor. Bir süre önce eski hayvan pazarı yanında bulunan hijyen ve insan sağlığı açısından risk barındıran barakaları kaldıran Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri yeniden kesim yapan kasaplara yönelik operasyon yaptı. İpekyolu zabıtası ve emniyet güçlerinin de katıldığı operasyonda uyarılara aldırış etmeyerek kaçak kesim yapılan barakalar kepçe ile yıkılarak kaldırıldı.

Hiçbir altyapısı olmayan, halkın sağlığını tehdit eden ve çevre-görüntü kirliliğine neden olan kaçak kesim yerlerine müsade etmeyeceklerini belirten Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, denetimlerin aralıksız olarak devem edeceğini söyledi.

Sevinç, “Daha önce defalarca uyarmamıza rağmen, sağlıksız bir ortamda kaçak kesim yapılan barakaları bugün kaldırdık. Hem bu çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak hem de insanların sağlıklı gıdaya ulaşması için denetimlerimizi aralıksız olarak sürdüreceğiz. Vatandaşlarımız hayvan pazarı içinde hijyenik bir ortamda veteriner hekimler gözetiminde kesim yapan mezbahanemizi tercih ederek cüzi fiyatlarla kesim işlemini burada gerçekleştirebilirler” dedi.

Sevinç, vatandaşların gördükleri usülsüzlükleri “ALO 153” zabıta ihbar hattına bildirmeleri konusunda duyarlı davranmaya davet etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle