VAN’DA İLK DEFA SPORCULAR BOCCE SAHASINA KAVUŞTU - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

VAN’DA İLK DEFA SPORCULAR BOCCE SAHASINA KAVUŞTU

Admin | 01 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van’da İpekyolu İlçe Spor Kompleksi içinde dizayn edilen Bocce sahasının yapımı tamamlandı.

Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Van İl Temsilcisi Muttalip Demir, ilk defa bir bocce sahasını Van’a kazandırdıkları için Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’a teşekkür etti.

Van’da son yıllarda spor tesislerinin yenilenmesi ve yeni spor tesislerinin kazandırılmasına bir yenisi eklendi. Deprem döneminden bu yana atıl durumda bulunan 75. Yıl semt sahasının yeri yeniden dizayn edilerek, içinde okçuluk, gülle atma gibi branşların da yapılacağı yeni sahalar kazandırıldı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Van’ın ilk defa bir bocce sahasına kavuşması oldu.

Van’ın spor tarihinde ilk defa bocce sahasına kavuştuklarını belirten Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Van İl Temsilcisi Muttalip Demir, sahanın Van’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Uzun yıllar zor şartlarda bocce sporunu yaptıklarını söyleyen İl Temsilcisi Muttalip Demir, çok sayıda sporcunun bu sahadan faydalanacağını söyledi.

Bocce sporunu her geçen gün çeşitli turnuvalarla tabana yaymaya çalıştıklarını belirten Demir, “Bu konuda en büyük desteği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzden almaktayız. En büyük isteğimiz olan saha sorunumuz da çözüme kavuştu. Çoğunluğu tamamlanan sahamızın üzerine gerekli olan malzemenin dökülmesiyle birlikte tamamlanmış olacak. O da en kısa sürede tamamlanacaktır. İnşallah bundan sonra sporcularımız hem antrenmanlarını hem de resmi müsabakalarını bu saha da yapacaklar. Ben bu vesileyle sahanın ilimize kazandırılmasında büyük emekler harcayan başta Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerimiz olmak üzere, Van Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç ve Spor Hizmetleri Müdürü Yalçın Özdemir’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle