Van'da Dilenci Operasyonu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Dilenci Operasyonu

Admin | 26 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

 

 

 

Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı zabıta ekipleri ana caddelerde ve ışıklarda dilencilik yaparak trafiği tehlikeye atan ve vatandaşların duygularını istismar eden dilenciler ve seyyar satıcılarla ilgili uygulama yaptı. Sabah 08:00’den gece 22:00’ye kadar denetimlerini sürdüren zabıta ekipleri haksız kazanç sağlayan dilencileri tek tek toplayarak zabıta merkezine götürdü. Haklarında cezai işlem uygulanan dilencilere uyarıda bulunuldu.

Ayrıca market önlerinde satış yapan, yol kenarlarına tezgah kuran, mahalle aralarında çalışan seyyar satıcılarla ilgili de mücadele eden zabıta ekipleri, kayıt dışı satış yaparak ekonomik kayıplara neden olan ve sağlıksız ortamda ürün satan seyyar satıcılara müsade edilmeyeceğini belirtti. Kentte dilenci sayısında büyük bir artış yaşandığını da belirten zabıta yetkilileri, özellikle yabancı uyruklu dilencileri engellemek olmak için İl Göç İdaresi ile birlikte çalışarak istismarcılara geçit vermeyeceklerini söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle