Van'da Balık Tezgahlarında Hareketlilik - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Balık Tezgahlarında Hareketlilik

Admin | 11 Ekim 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Sonbahar mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği bugünlerde Van’da balık tezgâhları olabildiğince hareketli günler yaşıyor. 

Bu doğrultuda Balıkçı dükkanlarını boş bırakmayan Van halkı başta Van Balığı olmak üzere, Hamsi,Palamut, Levrek,Çupra,Mezgit,Küpes,Alabalık,Mercan,Barbun,Dil Balığı,Kalamar vb. balık çeşitleri sofralarını şenlendirmektedir.

Ancak balık fiyatları halen halkın istediği seviyede değil. En ucuz balık olan Van Balığı’nın fiyatı 15 tl den satılırken, Hamsi ve Alabalık 25 tl, Palamut tanesi 15 tl, Levrek 40 tl, Barbun ve Deniz Çuprası 30 tl , Somun Balığı ise 35 tl ‘ den satılmaktadır. 

Balık fiyatlarının çok yüksek olduğunu dile getiren Balık Müdavimlerinden Vanlı Savaş Koç ise ” Balık bizim ailece vazgeçemediğimiz lezzetlerin başında geliyor. Bu vesile ile fırsat buldukça balıkçılara gelip kendi bütçemize göre balık alıyoruz. En çokta Van Balığını tercih ediyoruz. Özellikle Tandırda Van Balığı olmazsa olmazımızdır. İnşallah balık fiyatları biraz daha istediğimiz seviyelere iner ve hem biz hem de hemşehrilerimiz bu lezzetlerden mahrum kalmaz ” dedi.

Haber Röportaj   : Ercan Ulutaş 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle