Van'da Ak Partiye İlk Yardım Eğitimi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da Ak Partiye İlk Yardım Eğitimi

Admin | 28 Eylül 2017 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Genel İlk Yardım Bilgileri Farkındalık Eğitimin VATSO Van Sanayi Ticaret Odası toplantı salonunda 250 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dt. Şebnem Kartal, Sosyal Farkındalık programları kapsamında hazırlanan “İlk Yardım Kursu çok önemli, Ak Parti Van Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen Genel İlk Yardım Bilgileri Farkındalık Eğitimi İlk Yardım İle insanların Hayatlarını Kurtarmak için 112 acil şube eğitmenlerimizce eğitim verildiğini belirtti. Genel İlk Yardım Bilgileri Farkındalık Eğitimi eğitim süresini 4 saat olduğunu ve Eğitim sonrası katılımcılara katılım belgesi verildi.

Dt. Kartal, “İlk yardıma çok önem veriyoruz; günlük yaşantımızda da ilk yardımı bilmek çok önemli. Amacımız her yerde ve her evden bir ilk yardımcı yetiştirmek. Günlük yaşamımızda gerek sokakta gerek evimizde çeşitli kazalarla karşılaşabiliyoruz. Bu anlamda kazalarda zarar gören kişiye yapılacak ilk müdahale hasta veya yaralının hayatının kurtulmasına ve kalıcı hasarlar almasını engellemeye vesile olacaktır.

Eğitime Akp İl Başkanı Zahir Soğanda, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgükçe, İl Sağlık Müdür Dt. Şebnem Kartal, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Halis Gükyer, Akp Kadı Kolları Başkanı Havva Duran, katılımda bulundu.

 

Etiketler: , , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle