Van'da, "2. Liseler Arası Yöresel Yemek Yarışması" Düzenlendi. - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van’da, “2. Liseler Arası Yöresel Yemek Yarışması” Düzenlendi.

Admin | 20 Aralık 2017 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği tarafından “2. Liseler Arası Yöresel Yemek Yarışması” Tuşba ilçesine bağlı Halide Edip Adıvar Kız Teknik ve Meslek Lisesinde düzenlendi.

Halide Edip Adıvar Kız Teknik ve Meslek Lisesi´nde düzenlenen yarışmaya 4 meslek lisesi katılırken Tuşba ilçe Milli Eğitim müdürü Muhlis Ceylani ve katılımcılar öğrenciler tarafından hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Birbirinden güzel yöresel yemeklerin yapıldığı yarışmayı, Halide Edip Adıvar Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri kazandı.

Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Sinan Pulat, gazetecilere yaptığı açıklamada, Van´da böyle bir etkinliğin ikincisini düzenlemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Yarışmanın ikinci kez düzenlendiğini anımsatan Pulat, “Van Aşçılar ve Pastacılar Derneği olarak amacımız hem kendi mutfak kültürümüzü yaşatmak hem de yiyecek ve içecek alanında eğitim gören öğrencilerimizin gelişimine katkı sağlamaktır” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle