Van Tekstil Ve Hazır Giyim OSB Sosyal Donatılarının Oluşturulması Projesi İmza Töreni - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van Tekstil Ve Hazır Giyim OSB Sosyal Donatılarının Oluşturulması Projesi İmza Töreni

Admin | 08 Aralık 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2020 Yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında hazırlanan Van Tekstil ve Hazır Giyim OSB Sosyal Donatılarının Oluşturulması Projesi’nin imza töreni gerçekleştirildi.

Toplumların refahı, ülkelerin ve bölgelerin kalkınması ve büyümesi üretime, sanayiye, teknolojik alanların gelişmesi ile mümkündür. Bizim gibi dezavantajlı, yaşam standartları düşük, işsizlik rakamlarının yüksek olduğu bölgelerin sanayiye, imalata, tarımsal üretime, turizme ve teknolojik yatırımlara büyük ihtiyaç vardır.

Yoksulluğun ve yoksunluğun had safhada olan ilimizde ve bölgemizde, bu devasa sorunların üstesinde gelmenin en etkili yolu üretim, yatırım ve istihdam alanları oluşturmak ve var olan alanları modernize etmektir. Sanayimizin, üretim alanlarımızı ve istihdam yaratan bölgelerimizin alt yapılarını iyileştirmek, üretim alanlarında hizmet gören çalışanlarımızın, iş yapma kapasitelerini yükseltmek ve daha verimli hale getirmek için alanlar yaratmamız gerekirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı DAKA ajansımızın eli ile OSB’mizin ve yeni oluşturduğumuz ikinci tekstil bölgemizdeki işçi ve işverenlerimizin daha verimli çalışmalarını sağlamak, konforlu ve rahat bir şekilde iş hayatlarını sürdürmek için, günlük ihtiyaçlarını giderecekleri, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerini sürdürecekleri alanlar yaratmak, işçi, işverenlerimizin ve üretim yerlerimizin hizmetlerini ivedi ve zamanında yetine getirmek için idari karoların mekânlarını oluşturmak ve tekstil bölgemizin en büyük iş gücünü oluşturan bayanlarımıza yönelik özellikle çocuklu çalışanlarımızın çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri kreş gibi eğitim ve bakım alanı oluşturmak için DAKA’mız tarafından ve bizlerle birlikte yeni bir yatırım alanı için oluşturmak için imzaları attık. İnşallah en kısa sürede proje ve ihale süreçleri tamamlanarak inşaat sezonu ile birlikte yapım işlemine başlanacaktır.

Tamamlandığında OSB’mize ilimize, bölgemize büyük katkıları olacaktır. Bu tamamlayıcı projede emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Sanayi ve Teknoloji Bakanımıza, Kalkınma Ajansı Genel Müdürümüze, Sayın Valimize, DAKA Genel Sekreterimize ve tüm kadrolarına ve OSB Müteşebbis Heyetine ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ederiz. Üreticimize, ,işverenimize, emekçimize ve halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle