Van OSB'de Müteşebbis Heyeti Toplantısı Yapıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van OSB’de Müteşebbis Heyeti Toplantısı Yapıldı

Admin | 23 Haziran 2020 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Organize ve Sanayi Bölgesi (OSB) Vali Mehmet Emin Bilmez başkanlığında yapılan Müteşebbis Heyeti toplantısında pandemi süreci istihdam ve üretimin üzerindeki etkileri konuşuldu.

Müteşebbis Heyeti Toplantısı Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkanlığında ve heyet üyelerinin katılımları ile gerçekleştirildi. Pandemi sürecinin devam ettiği bir dönemde yapılan yüz yüze toplantıda yeni normalleşme kurallarına tam riayet edilerek gerçekleştirildi. Sosyal mesafe, maske, ateş ölçümü ve hijyen kuralları titizlikle uygulandı.
Toplantıda konuşan OSB başkanı Memet Aslan ilk defa yapımını tamamladığımız yeni idari hizmet binamızda gerçekleştirdik. Yeni hizmet binamız başta sayın Valimiz olmak üzere tüm kıymetli heyet üyelerinden takdir aldı. Nezih, modern ve kullanım açısında son derece verimli bir tasarımla imar edilen mekânımız sanayicimize ve ilimize inşallah hayırlı hizmetlere vesile olur. Toplantıda Organize Sanayi Bölgemizin genel durumu değerlendirildi. Salgın sürecinin mali piyasalara etkileri, üretim ve istihdam üzerindeki tesirleri tartışıldı. Yeni normalleşme kuralları çerçevesinde ticari hayatın geleceği konuşuldu. Salgın sonrası üretimin canlanması ve istihdamın ivme kazanması yönünde görüş alışverişinde bulunuldu. OSB’mize kurulacak ve alt yapı çalışmalarına başlanan tekstil bölgesinin bir an evvel bitmesi üretim ve istihdama hazır hale getirilmesi için çalışmaların takibi yönünde görüş birliğine varıldı. OSB’mize arsa tahsisi başvurusunda bulunan firmaların talepleri değerlendirildi. Yatırım için uygun bulunan firmalara tahsisler yapıldı. OSB’mizin son üç aylık mali bilançolarının analizi yapıldı. Kıymetli heyet üyelerinin öneri ve tavsiyeleri alındı. Herkesin ortak hedefi ilimizin kalkınması ve büyümesi için yatırım alanlarını artırmak işsizliği çözümü için ise yeni üretim alanlarını çoğaltmaktır.
Toplantı sonrası sanayicilerimize moral vermek için sayın valimiz ve kıymetli heyet üyeleri bazı fabrikalarımızı ziyaret ettiler. Üretimleri ve çalışmaları hakkında bilgi aldılar. Bizler de OSB yönetimi olarak sayın valimize özellikle sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu dönemlerde üretimin devamlılığı ve tedarik zincirinin kopmaması adına sanayimize ve Sanayicimize olan pozitif yaklaşımlarından dolayı teşekkürlerimizi ilettik. İnşallah toplantımızın sanayimize ve ilimize hayırlı sonuçları olacaktır ” dedi.

                                          
                                             
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle