Hoşgeldiniz  

Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı

Admin | 20 Aralık 2019 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez başkanlığında Organize Sanayi Bölgesinde Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı.

Orta Doğu Fuar ve Kongre merkezinde yapılan toplantıda konuşma yapan OSB Başkanı Memet Aslan ” Organize Sanayi Bölgemizin 2019 yılı son Müteşebbis Heyeti Toplantımızı Valimiz Sayın Mehmet Emin Bilmez Beyin Başkanlığında Kıymetli Heyet üyelerimizin katılımları ve katkılarıyla Orta Doğu Fuar ve Kongre Merkezi Toplantı salonunda gerçekleştirdik.
Toplantımızda ilimizin üretimine katkı vermek, istihdam yaratmak ve halkımızın refah seviyesini yükseltmek için yeni arsa tahsisleri yaptık. OSB’de artık sanayicimizin ihtiyacını karşılamakta yetersiz olan OSB idare binasını, İlimize OSB’mize ve yatırımcılarımıza yakışacak modern, şık ve ihtiyacı karşılayacak bir idare binası yapımı kararı aldık. İnşallah en kısa sürede çalışmaları başlatıp kısa zaman içerisinde de mekânı hazır hale getireceğiz. Yönetim Kurulumuzun 2019 yılı faaliyet raporları değerlendirdi ve onaylandı. Yönetim Kurulumuzun 2019 yılı gelir-gider tabloları masaya yatırıldı.2019 yılı kesinleşen bütçesi tartışıldı ve heyet tarafından onaylandı. Her bir gelir-gider kalemi en ince ayrıntısına kadar şeffaf bir şekilde ortaya konuldu ve izahatlar yapıldı. Kurumların sürdürülebilirliği açısında mali yapının önemi bir kere daha ortaya konuldu. Kurumların güçlü olabilmesi için mali yapının sağlam temeller üzerinde kurulması ve ekonomik parametrelerinin güçlü olması şarttır.
OSB Yönetimi olarak güçlü iktisadi yapıyı teşekkül etmek için reel, şeffaf ve sürdürülebilir bir mali yapı ve rasyonel bir bütçe temel ilkemizdir.2020 tahmini bütçe üzerinde gerekli müzakereler yapıldıktan sonra güçlü bir OSB’nin ancak güçlü bir bütçe ile olacağı teyit edilerek onaylandı. Müteşebbis Heyeti Toplantımıza katılım sağlayan başta Valimiz olmak üzere VANTSO Başkanımıza, Vali Yardımcımıza ve tüm Kıymetli Heyetimize Sanayimize vermiş oldukları katkılarından dolayı Sanayıcılarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019