Van Ölçme Değerlendirme Birimi Tarafından Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van Ölçme Değerlendirme Birimi Tarafından Yapılan Çalışmalar Değerlendirildi

Admin | 03 Ekim 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Ölçme Değerlendirme Birimi, Vali Yardımcısı Sinan Aslan Başkanlığında; Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Ölçme Değerlendirme Birimi koordinatörü Ebubekir Yetkin, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin katılımıyla 2017-2018 eğitim öğretim yılında düzenlenen izleme araştırma uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli altı öğretmenden oluşan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin koordinatörlüğünde yapılan çalışmalar yapılan toplantı ile ele alındı.

Ölçme Değerlendirme Uygulamalarını izleme, araştırma ve değerlendirme projesi, 27 – 28 Aralık 2017 tarihlerinde 1. İzleme, 08-09 Mayıs 2018 tarihlerinde ise 2. İzleme Araştırması şeklinde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinde İlimiz genelinde 81 pilot okulda, 5. sınıf öğrencisi yaklaşık 5 bin 746 öğrenci ile yapıldığı belirtildi.

Toplantıda konu ile ilgili konuşan Van Vali Yardımcısı Sinan Aslan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye´de hayata geçirilen Ölçme Değerlendirme Birimleri ile öğrencilerin il bazında gelişimlerinin takip edilmesi, eğitim durumlarının ölçülmesi, eğitimi etkileyen faktörlerin ortaya çıkartılması ve öğrenme eksikliklerinin belirlenmesinin hedeflendiğini belirtti.

İzleme araştırması sonunda sınava giren öğrencilere puanlama ve sıralama olmadan özel izleme karnesi oluşturularak, izleme hakkında geri dönüt sağlandığı belirtilirken, izleme araştırmasından sonra sınava giren öğrencilere branş öğretmenlere ve pilot okul yöneticilerine anket uygulaması uygulanarak, değerlendirme aşamasına geçildiği belirtildi.

Toplantıda bütün bu çalışmaların Bakanlığın, 34 ilde oluşturduğu ” Ölçme Değerlendirme Merkezleri” tarafından yapıldığı dile getirilirken, Van ilinde yapılan çalışmalar ise istatistiki verilerle hazırlanan slayt sunumla aktarıldı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle