Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar’dan 15 Temmuz Mesajı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar’dan 15 Temmuz Mesajı

Admin | 15 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Ak Parti Van Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, 15 Temmuz darbe girişiminin bastırılmasının ikinci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Milletvekili Gülaçar  mesajında;“ 15 Temmuz şehitlerimize Binler binler rahmet , binler binler selam, Gazilerimize , binler binler selam olsun.

 15 Temmuz gecesi millet olarak hain bir darbe girişimine şahitlik ettiğimizi ifade eden Gülaçar, “Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış hain bir terör örgütünün bu ihaneti, milli irade ve eşi benzeri olmayan bir halk direnişi ile yerle bir edilmiştir. Gözleri TBMM’yi bombalayacak ve silahsız sivil vatandaşlarımızı hedef alacak kadar dönmüş bu terör örgütü öncelikle Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ve akabinde milletimizin basiretiyle adaletin ellerine teslim edilmiştir. Vatanın bağımsızlığı uğruna F16’lara kafa tutan ve kendisini tankların önüne atan Milletimiz, Milli İrade’den kat’iyen taviz verilmeyeceği mesajını ihanet odaklarına en net bir biçimde iletmiştir.

Milletçe bir daha yaşamayı arzu etmediğimiz o gece, bizlere birlik ve beraberliğin önemini göstermenin yanı sıra içerideki anlaşmazlıklarımızı bir kenara bırakıp asıl düşmana odaklanmanın önemini gösterdi. Türkiye’nin Doğusundan Batısına ve Kuzeyinden Güneyine Aziz Milletimiz göstermiştir ki Türkiye dış güçlerin oyuncağı olan terör örgütleri tarafından yönetilmeyecek ve halkımız kimselerin boyunduruğu altına girmeyecektir. Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla ve Çerkeziyle milletimiz, 15 Temmuz gecesinde ve devam eden süreçte Başkanımız sayın Erdoğan’ın çizdiği rotadan şaşmamış, Yenikapı ruhu etrafında yekvücud olmuştur” ifadelerinde bulundu.

Bu vatanın ikinci Kurtuluş Savaşında şehit düşmüş ve gazilik mertebesine erişmiş evlatlarını hiçbir zaman unutmadığını ve her zaman gönüllerde yaşatacağını belirten Gülaçar, “Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi şehit düşen ve milli mücadele yolunda bugüne dek şehadet şerbetini içmiş milletimizin her bir ferdine Allah’tan rahmet, sevenlerine de bir kere daha başsağlığı diliyoruz. Bu hain kalkışmayı bir kez daha şiddetle kınarken, Millet İradesinin bir daha bu tip hain kalkışmalarla akamete uğratılmamasını da Rabbimizden niyaz ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle