resim
Van Kültürü Zorluoğlu İle Canlanacak - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van Kültürü Zorluoğlu İle Canlanacak

Admin | 08 Kasım 2017 | Dünya, Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Vali Murat Zorluoğlu, kamu kurum ziyaretleri kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne giderek, kurum müdürü Muzaffer Aktuğ’dan bilgilendirme aldı.
        Beraberinde Vali Yardımcısı Mehmet Parlak ile gerçekleştirdiği ziyarette, kurumun kadro ve personel durumu, hizmet binası gibi temel bilgiler edinen Vali Zorluoğlu’na, yürütülen mevcut çalışmalar ve yeni projeler de aktarıldı.
        Bilgilendirme sunumunda, Vali Zorluoğlu’na kentin tanıtımı yönündeki faaliyetleri dile getiren İl Müdürü Aktuğ, ilimizin turizmini canlandırma noktasında planlanan çeşitli proje ve festivallerin yanı sıra, Van Kalesi Çevre Düzenlemesi Projesi, Van Kedisi Kültür ve Sanat Projesi, Türkiye Geleneksel Çocuk Oyunları Festivali, Doğu Anadolu Geleneksel Oyunlar ve El Sanatları Festivali, Van Kalesi’nin ışıklandırılması gibi projeleri de anlattı.
        Van tanıtım günleri ve Van’ın 100. yılı ile ilgili yapılacakların da ele alındığı görüşmenin ardından Vali Zorluoğlu, bir turizm kenti olarak anılmasını istediği Van’da kurumun yapacağı çalışmalara, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak gereken desteği her zaman vereceklerini kaydetti.
        İl Kültür Müdürlüğü ziyaretinin ardından, devlet tiyatrosu ve şehir kütüphanesinin bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Vali Zorluoğlu, yenilenecek kültür merkezi ve şehir kütüphanesi ile ilgili projeyi yerinde değerlendirdi.
        Daha sonra Şerefiye Mahallesine geçen Vali Murat Zorluoğlu,  Büyükşehir Belediyesinin bir diğer projesi olan kent müzesinin hayata geçirileceği, Endüstri Meslek  Lisesine ait taş  binada da incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle