VAN GÖLÜ KIYISI EMİN ELLERDE - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

VAN GÖLÜ KIYISI EMİN ELLERDE

Admin | 04 Nisan 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

 İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Van Gölü iskele sahilinde ilkbahar temizliği başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerinin “Başka Van Gölü Yok, Gölümüzü Kirletmeyelim” sloganıyla başlattıkları temizlik çalışmasında onlarca ton çöp toplandı.

3 Kilometrelik Sahil Bandında Çevre Temizliği Yapılıyor
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın talimatları ile başlatılan sahil temizliği çalışmasında, yaklaşık 3 kilometrelik alan çöplerden temizleniyor. Çevreye, yeşile ve doğaya saygılı bir Belediyecilik hizmeti ile vatandaş odaklı çalıştıklarını belirten Aslan, Van Gölü’ne sahip çıkmanın her şeyden önce, insani bir görev ve sorumluluk olduğunu ifade etti.

Temizlik Çalışmasına 100 Personel ve Çevre Dostu Gönüllüler Katıldı
Van Gölü sahil bandı temizlik çalışmasına, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden 100 personel, onlarca araç ve çevre dostu gönüllüler katıldı. Toplanan çöplerin kamyonlarla geri dönüşüm ve çöp alanına taşındığı çalışmaların, periyodik aralıklarla süreceği belirtildi. Öte yandan Van Gölü kirliliğinin önlenmesi amacıyla, İpekyolu Belediyesince vatandaşlara yönelik bilgilendirme çalışmalarının da yapıldığı öğrenildi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle