Van Çok Zor Bir İl!.. - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Van Çok Zor Bir İl!..

Erhan UĞURLU | 28 Kasım 2018 | Köşe Yazıları


Erhan UĞURLU
erhanugurlu@yerelvanhaber.com


2019 yerel seçimler takvimine yavaş, yavaş ilerlerken,Ak Parti Belediye Başkan adaylarının ismi birçok ilde belirlendi.
Van çok zor bir İldir.Kentimiz Doğu Anadolu’nun kilit olması nedeniyle sürekli göç almaya müsahit.Bu nedenle artan nüfüs yoğunluğuna karşı işsizlik almış başını gidiyor.Devasa istihdam alanlarımızın olmasına rağmen sadece sembolik olarak kurulan fabrikalarda ayrı bir can sıkıcı boyutunda.Hal böyleyken Van çok zor bir İl.
Büyük bir şehri yönetecek belediye başkanı vizyon sahibi olacak.Hükümet nezdinde sözü geçen ve herkesi kucaklayan biri olmalı.Ak Parti içindeki iç çatışmalara son verecek biri veya bunların önünü kesecek toplum tarafından kabul görecek bir isim olmalı.
Daha önceki seçimlere bakarsak,aday gösterilen Milletvekilleriyle veya aday yerel yöneticilerle halk diyoluğu iyi görünsede sonrasında neler olduğu ortada.
Seçim sonrasında kazananlar ve halk arasında doğrudan iletişimim koptuğunu yerini soğuk rüzgarların aldığını hep görürüz.
Türkiye’de birçok hizmetlerin yapılmasında üstün rol oynayan Cumhurbaşkanımızın emeklerini görmezden gelmek nankörlüktür.O halde Cumhurbaşkanımızın dediklerini yapmayanda tam bir nankördür.
Bir İlde Belediye Başkanı olmak çok kolaydır.Hizmetlerini akılcı projelerle yapan işin ehli olmak yeterlidir.
Belediyelere Kayyum olarak atananların başarısı ortada.Yaptıkları hizmetlerle şehrimiz adeta şaha kalktı.
Peki nasıl bir Belediye Başkanı olmasını isteriz?
İşte seçilecek başkan bunu sakın denemesin! Sakın kendini halktan soyutlamasın! Sakın 4 tane kapının arkasına saklanmasın! Kendisini görmek isteyen, derdini anlatmak isteyen, görev verdiği daire başkanlarının bir takım yanlışlarını anlatmak isteyen kişilerle, sivil toplum yetkilileri ile görüşmekten kaçmasın!

Van varlıklarını tanıyan, kapılarını esnafından, ev kadınına, seyyar satıcısından, boyacısına, şoför esnafından, , iş adamından, işçisine herkese kucak açan ve yıl içinde bir kaç kez kadın erkek tüm meslek guruplarını, köylüyü, kentliyi bir arada dinleme lütfunda bulunacak belediye başkanına hasret.
Tüketimi değil üretimi destekleyen ve işsizlere iş yerleri açarak, üretime destek vererek, çalışanın ekmeğinden vergi olarak kesmeden balık tutmayı öğreten ve destekleyen başkanlar arıyor.
Siyaset değil,hizmet adamı görmek istiyoruz.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle