Hoşgeldiniz  

Van Bu Derbiyi Çok Konuşacak

Admin | 03 Aralık 2019 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Spor, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Türkiye Hentbol Hentbol Federasyonu Erkekler 2.Lig´inde mücadele eden Van Erek Beş Yıldız Spor Kulübü ile Van Hentbol Spor Kulübü, 7 Aralık Cumartesi günü Nur Tatar Spor Salonunda saat 12:00’da karşı karşıya gelecek.

Lig´in 2. ve 3. sırasında yer alan Lig´in güçlü iki takımı olan Van Erek Beş Yıldız ile Van Hentbol Takımı karşılaşması sporseverler tarafından Van derbisi olarak değerlendiriliyor. Van temsilcisi iki takımın ligde 2 puanı var. Puan sıralamasında averajla kinci sırayı alan Van Erek Beş Yıldız Spor Kulübü’nü üçüncü sırada Van Hentbol Spor Kulübü takip ediyor.

Van Erek Beş Yıldız Spor Kulübü Baş Antrenörü Müslüm Karaboğa, şehrin iki takımının rekabeti ve mücadelesinin Hentbol sporuna renk kattığını söyledi.

Bu maç için hazırlıklarını iyi sürdürdüklerini belirten Karaboğa, “Önemli olan her karşılaşmada Van’ı en iyi temsil edebilmektir. Amacımız sadece Van’ı en iyi şekilde temsil ederek sporseverlere kaliteli bir maç izletmek olacaktır. Takım olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Rakibimiz karşısında galip gelerek geçtiğimiz hafta kayıp yaşadığımız Hatay maçını telafi etmek istiyoruz. Umarım Van’a yakışır bir derbi olur. Hentbol’ün güzelliklerini sergileyerek Van’da Hentbol’e olan ilginin artmasına katkı sağlamak istiyoruz. Van halkını Cumartesi günü takımlarını desteklemeye davet ediyorum. Galibiyet için oynayacağız.” ifadelerini kullandı.

Hafta boyunca sıkı bir idman yaptıklarını dile getiren Van Hentbol Spor Kulübü Baş Antrenörü Umur Akkar ise, centilmenlikten ve fair-play’dan kopmadan bir oyun ortaya koymak istediklerini söyledi.

Sporseverlerin Cumartesi günü ligde aynı puanda ve liderlik için mücadele edecek iki takımın karşılaşmasını izleyeceklerini vurgulayan Akkar, “Vanlı sporseverleri güzel bir maç bekliyor. Umarız Van derbisine taraftarlarda ilgi göstererek, adına yakışır bir karşılaşma olur. Bizde üzerimize düşeni yaparak sporseverlere keyifli bir maç izletmiş oluruz. Takımıma ve sporcularıma güveniyorum. Bu maçı almak için sahaya çıkacağız” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019