resim
Vali Zorluoğlu Ve Eşi Sevcan Hanımdan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vali Zorluoğlu Ve Eşi Sevcan Hanımdan Şehit Ailelerine Bayram Ziyareti

Admin | 22 Ağustos 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Uncategorized, Video Galeri A- A+

Vali Murat Zorluoğlu ve eşi Sevcan Zorluoğlu hanımefendi, Kurban Bayramı’nda ilk olarak ilimizdeki şehit aileleriyle bayramlaştı.
        Şehitlerimizin yadigarlarına verdikleri öneme istinaden arife gününde ilk ziyaretlerini şehit ailelerimize yapan Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendi, Surki, Arslan ve Yabalak aileleriyle bir araya geldi.
       Kuzey Irak’ın Gara Bölgesi’nde vatani görevini yaparken, 2017 yılında PKK’lı teröristler tarafından güvenlik güçlerine yönelik yapılan hain saldırıda şehit olan Tankçı Er Suat Surki’nin İpekyolu İlçesi Bostaniçi Mahallesi’ndeki baba evine konuk olan Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendi, burada hasbihal ettikleri aile üyelerinin bayramını kutladı. Kur’an-ı Kerim okunan ve dua edilen ziyarette Sevcan Zorluoğlu hanımefendi şehidin annesi ile yakından ilgilenerek evin çocuklarını çeşitli hediyelerle sevindirdi.
       Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendinin ikinci ziyareti ise Tuşba İlçesi Abdurrahman Gazi Mahallesi’nde ikamet eden, 2016 yılında İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde bölücü terör örgütü tarafından döşenen patlayıcının inflak etmesiyle şehit olan Çarşı Mahalle Bekçisi Ferhat Arslan’ın evi oldu. Burada şehidimiz Arslan’ın annesi, eşi ve çocukları tarafından karşılanan Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendi, ailenin bayramını kutlayarak bir süre hasbihal etti.
Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendi, bayram ziyareti kapsamında 2012 yılında Bahçesaray İlçesi Liçan Mahallesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit düşen Güvenlik Korucusu Mehmet Emin Yabalak’ın evine gitti. Burada şehit Yabalak’ın eşi ve çocuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendi ailenin bayramını kutladı.
Vali Zorluoğlu, vatan, millet, kitap gibi kutsal değerlerimiz uğruna canlarını hiçe sayarak şehadete yürüyen şehitlerimizin geride kalanlarına sahip çıkmanın kendileri için borç olduğunu söyledi. Vali Zorluoğlu, hem devletimizin hem de kendilerinin şehit yakınlarına ve gazilerimize yönelik desteklerini sürdüreceklerini ifade etti.
Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendi, son olarak Van Büyükşehir Belediyesi’nde Ziraat Mühendisi olarak görev yapan ve 2008 yılından beri ALS hastası olan Mustafa Çelik’i evinde ziyaret ederek bayram ziyaretlerini tamamladı. Burada Çelik ve aile fertlerinin bayramını kutlayan Vali Zorluoğlu ve Zorluoğlu hanımefendiye Kur’an-ı Kerim hediye edildi.
Vali Zorluoğlu’nun bayram ziyaretlerine İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdurrahman Çohaz, İl Müftü Vekili Sebahattin Kesti’de eşlik etti.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle