Vali Zorluoğlu Halk İle İç içe - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Vali Zorluoğlu Halk İle İç içe

Admin | 26 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler


Admin
erhan65van@hotmail.com

 
Sanayi sitesinde ilk olarak site kooperatifi yönetimine misafir olan Vali Zorluoğlu, burada kooperatif Başkanı Muhittin Yıldızbaş’tan sitenin mevcut durumu ile kendisine iletilen sorun ve talepleri dinledi.
 
1977 yılında kurulan sanayide yürütülen faaliyetler hakkında da bilgiler alan Vali Zorluoğlu’na, esnaf tarafından sanayinin en büyük sorununun yol olduğu aktarıldı. Görüşmede esnafın da sorunlarını dinleyen Vali Zorluoğlu, bahar aylarında hizmete girecek Kapıköy Sınır Kapısı’nın, mutlaka sanayi sitesi esnafına da fayda sağlayacağını kaydetti.
 
Sanayi esnafını; emekle, alın teriyle işini yapan kesim olarak nitelendiren Vali Zorluoğlu, “Küçük sanayilerin, memlekete gerçekten önemli katkılar yaptığını biliyorum. Hem istihdam hem hizmet anlamında sanayi sitemiz, bizim için çok önemli. Bu anlamda, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur. İnşallah elbirliğiyle de güzel hizmetleri buraya getireceğiz. Kısa zaman içerisinde belediyeden görevlendireceğim yetkililer, buraya gelip gerekli tespitleri ve çalışmaları yapacaklar. Daha sonra yol ve kaldırımlar başta olmak üzere, ilgili keşiflere göre gerekli adımlar süratle atılacak. Burası, binlerce insanın hem hizmet almak hem de hizmet üretmek için gelip gittiği bir alan. Bizim birçok köy yolumuzdan daha çok kullanılıyor. Biliyorsunuz birçok köy yolunu asfaltla tanıştırdık. Burayı da Allah’ın izniyle, hak ettiği şekilde hizmetlerle buluşturacağız” diye konuştu.
 
Yeni Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanlığı’ndaki görüşmelerin ardından Başkan Muhittin Yıldızbaş ile birlikte sanayi sitesi sokaklarını da dolaşan Vali Murat Zorluoğlu, sorunları yerinde inceledi ve esnafla bire bir görüşerek hayırlı-bereketli kazanç dileklerini iletti.
Etiketler: , , , , , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle