“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ Başladı'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

“Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri’ Başladı”

Admin | 07 Mayıs 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Üniversite tanıtım ve tercih günleri etkinliği çok sayıda öğrencinin katılımıyla Double Tree By Hilton Otel’inde başladı. 20 üniversitenin katıldığı tanıtım etkinliğinde öğrenciler ulusal ve uluslararası üniversiteleri tanıma fırsatı bulacak.

Unılook Türkiye / Van Üniversite Tanıtım ve Tercih Günleri, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikteliğinde Double Tree By Hilton Otel’de öğrenci, öğretme ve üniversiteleri ikinci kez bir araya getiriyor.

Üniversite tanıtım günleri etkinliğinin açılış konuşmasını yapan Unılook Türkiye Temsilcisi Caner Iskın, Öğrencilerin geleceklerini etkileyecek bu önemli organizasyona verilen destekten dolayı teşekkürlerini dile getirerek, “Doğru Öğrenci, Doğru Tercih” sloganıyla gerçekleştirdiğimiz ilk etkinlikten itibaren, kıymetli üniversitelerimizi hedef kitlesindeki öğrencilerle, aday öğrencileri de hayallerindeki üniversiteler ile bir araya getiriyoruz” dedi.

Öğrencilerin geleceğini şekillendirecek ve rehberlik niteliği taşıyan üniversite tanıtım etkinliğinin önemine değinen İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ise, üniversiteleri tanıma, alan, bölüm gibi konular hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olması açısından bunun bir fırsat olduğunu söyledi.

Öğrencilere, “Bu etkinlikte ufkunuzu daha geniş daha aydınlanmış olarak faydalanmanızı istiyoruz” diyen Tevke, ‘Dünya hem genişliyor, hem de daralıyor. Artık ticaret, alışveriş, iş kolları globalleşen dünyaya göre değişkenlik gösteriyor. Sizler de üniversite tercihi, bölüm, alan ve meslek tercihi yaparken mutlaka bunları göz önünde bulundurun. Bu önemli rehberlik çalışmasından mutlak süratle faydalanın” dedi.

Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke ve beraberindekiler stantları tek tek dolaşarak bilgiler aldı.

Devlet ve Vakıf Üniversitelerinden oluşan 20 üniversitenin tanıtım yaptığı etkinlik iki gün sürecek. Etkinliğe yaklaşık 4 Bin öğrencinin katılım sağlanması hedefleniyor. Üniversite tanıtım etkinliğini ziyaret edecek öğrenci ve öğretmenler, eğitim kurumları hakkında eğitim dallarını, programlarını, fakülte ve diğer merak ettikleri konuları birebir görüşerek tanıma imkanı bulacağı belirtilirken, etkinlik kapsamında ayrıca, öğrencilerin gün içinde katılacakları seminerlerle üniversiteye bakış açılarını, amaçlarını belirlemede destek alma fırsatı bulacağı ifade edildi.

Üniversite tanıtım etkinlikleri kapsamında NTV Doğru Tercih Programı Yapımcısı ve Sunucusu, Vatan Gazetesi Eğitim Yazarı ve İstanbul AREL Üniversitesi Eğitim Koordinatörü Sadık Gültekin, büyük sınava hazırlık, motivasyon ve yeni sınav sistemi konularında öğrencilere seminer verdi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle