Hoşgeldiniz  

Uluğ Bey Çocuk Akademisi Dönem Sonu Gösterisi Düzenledi

Admin | 12 Haziran 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Gürpınar Belediyesi bünyesinde faaliyet yürütülen Uluğ Bey Çocuk Akademisi, dönem sonu gösterimi düzenlendi.
İlçedeki bir okul konferans salonunda düzenlenen ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
Program daha sonra Kuran tilaveti, işaret diliyle ilahi gösterisi, sahabeler drama gösterisi, Peygamberimizin Sünnetleri marşı, bilmece şarkısı, keman eşliğinde müzik gösterisi, tebessüm şarkısı işaret dili gösterisiyle devam etti.
Programda konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Osman Doğramacı, güzel bir emeğin sonucunda güzel bir gösteri izlediklerini kaydetti.
Akademi için büyük emeklerin harcandığını ve güzel sonuçlar alındığını kaydeden Doğramacı, “Biz çocuklarımıza ne kadar değer verirsek onlardan o kadar güzel sonuçlar alacağız. Aslında biz akademiyi kurarken şöyle bir şey düşündük. Öyle bir eğitim sistemi kuralım ki çocuklarımızı her alanda geliştirelim. Nasıl bir gelişim bir yönüyle kendilerini tanısınlar, geçmişlerini bilsinler, geçmişte kim olduklarının farkında olsunlar. Burada eğitimlerimizde kendi değerlerimizin farkında olan bir gençlik inşa etmek istiyoruz.” İfadesini kullandı.
Akademide verilen eğitimin çok önemli olduğunu söyleyen Doğramacı, şu ifadeleri kullandı:
“Akademimizde vermiş olduğumuz eğitimin sonucunu görüyoruz. Çok daha önemlisi bu çocuklarda bir şey daha görüyoruz. İnanıyorum ki geleceğin dünyasını bu çocukların omuzlarında inşa edeceğiz. Bizden öncekiler geçti, bizler geçtik ama bizden sonra ki nesil çok iyi bir şekilde gelecek. Bu gençlere inanıyoruz kendine güvenen, ayaklarını yere sağlam basan, sadece ülkesinin değil dünyanın huzuru, refahı için çalışan bir nesil inşa etmeyi arzu ediyoruz. Burada emeği görüyorsunuz bu emeğe sahip çıkmak lazım. Bu çocuklara sahip çıkmak lazım. Böylece geleceğe sahip çıkmış olacağız. Geleceğin Gürpınar’ının ayrı olduğuna inanıyoruz. Akademimizde eğitim gören çocuklarımızın sayısını da artırmayı arzu ediyoruz.”
Fotoğraf çekiminin ardından sona eren etkinlik öğrencilerinin hazırladığı resim sergisini ziyaretinin ardından sona erdi.
Programa Kaymakam Doğramacı’nın eşi Hatice Doğramacı Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Seçkin, İlçe Müftüsü Alaaddin Hançer ve vatandaşlar katıldı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle