Hoşgeldiniz  

Tuşbalı Öğretmenlerden İftar Sonrası Müzik Ziyafeti

Admin | 07 Haziran 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı müzik öğretmenleri tarafından oluşturulan Düzenlemeli Türk Halk Müziği Korosu tarafından düzenlenen gecede muhteşem bir konsere imza attı.

Van Devlet Tiyatrosu’nda düzenlenen Halk Müziği Konserine Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, Tuşba Kaymakamlığı Vakıf Müdürü Übeydullah Arvas, Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri M. Baki Karabulak, Mehmet Güzelyıldız, Zakir Taşkın ve çok sayıda davetli katıldı.

Tamamı öğretmenlerden oluşan koro, birbirinden güzel eserler seslendirerek davetlilerden tam not aldı. Gecede sahne alan müzik öğretmenleri, söyledikleri birbirinden güzel eserlerle usta sanatçıları aratmadı. Gece sonunda öğretmenlerin göstermiş olduğu performanstan dolayı teşekkürlerini dile getiren Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Müzik Öğretmenlerimizden oluşan bir Türk Halk Müziği Korosu kurduk ve ilk konserimizi Yüzüncü Yıl Üniversitesi Cengiz Andiç Kültür ve Sanat Merkezinde vermiştik. İkincisini düzenlemiş olduğumuz Türk Halk Müziği konserimize de yoğun ilgi ve alakanın olduğunu görmek bizleri çok sevindirdi. Bugün de birbirinden güzel eserler seslendirerek Türk Halk Müziği’nin ruhu canlandırılarak İzleyenlere unutulmaz bir gece yaşatıldı. Bundan dolayı Türk Halk Müziği Korosu öğretmenlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle