Tuşba'da Su Projesi 1. Oldu - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tuşba’da Su Projesi 1. Oldu

Admin | 20 Aralık 2017 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

“Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında İlkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katıldığı “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışmasında Van ilimizi temsilen Resim dalında katılan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hasan Ali Yücel Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kaplan 1. Oldu.

“Çevrenin korunması ve suyun verimli kullanımı’na” ilişkin bilinç ve farkındalığı artırmak için düzenlenen yarışma resim, afiş (poster), hikâye alanlarında dokuz kategoride gerçekleştirilen yarışmada Van ilimizi temsilen Resim Dalında katılan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Hasan Ali Yücel Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kaplan 1. Oldu. Yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri; sırasıyla okul, ilçe ve il komisyonlarının değerlendirmesinin ardından yarışmanın alanlarına göre Millî Eğitim Bakanlığınca belirlenen uzmanlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri tarafından oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirildi. Yarışmaya toplamda 508 başvuru oldu.

Düzenlenen ödül töreninin ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani’yi makamında ziyaret eden Hasan Ali Yücel Ortaokulu Müdürü Aydın Sığınç, Resim öğretmeni Yavuz Bilici ve 8. Sınıf öğrencisi Hüseyin Kaplan vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ettiler. Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani ise, Türkiye geneli düzenlenen yarışmada Van ilini Tuşba adına temsil ederek 1. Olan öğrencisi Hüseyin Kaplan’ı tebrik ederek kendisine hediye taktim etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle