resim
Tuşba’da ‘izin komisyonu’ hizmet vermeye devam ediyor - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tuşba’da ‘izin komisyonu’ hizmet vermeye devam ediyor

Admin | 17 Nisan 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Corona virüs önlemlerinin ardından Abdurrahman Gazi İMKB Lisesi’nde oluşturulan ‘izin komisyonu’ hizmet vermeye devam ediyor.


Coronavirüs tedbirleri kapsamında şehirlerarası ulaşımın yasaklanarak izne tabi tutulmasının ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Abdurrahman Gazi İMKB Lisesi’nde Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bakır Bedevioğlu başkanlığında kurulan komisyon tarafından izinler verilmeye devam ediyor.
Bugünlerde yalnızca geçerli bir sebebi olan ve bunu da resmi bir belgeyle kanıtlayan yolculara yolculuk izni verilebiliyor. Abdurrahman Gazi İMKB Lisesi’ne gelen vatandaşlar okul binasına alınmadan önce bahçede sosyal mesafe kuralına uygun bir şekilde bekletiliyor. Van Valiliği tarafından Otogar’a yakın olmasından dolayı Tuşba İlçesinde bulunan Abdurrahman Gazi İMKB Lisesi binası içerisinde kurulan ‘izin komisyonu’ yolculuk yapmak isteyen vatandaşın talebine cevap veriyor. Bu bağlamda yolcular komisyona resmi evrakla birlikte seyahat etmek istediği ili dilekçeyle bildirip komisyonun onayını alıyor. Biletleme işlemi ise komisyon kararının ardından başlıyor. İzni alan yolcu bu defa hizmet veren otobüs firmasına giderek biletini alıyor.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle