Tuşba’da Değerlendirme Toplantısı Yapıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tuşba’da Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Admin | 28 Ekim 2019 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okul Müdürlerine yönelik Değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Düzenlenen toplantıya Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa, Tuşba ilçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Müze Müdürü Erol Uslu, Tuşba Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Güzelyıldız, M. Baki Karabulak, Zakir Taşkın, Mehmet Kızıldeniz, Seyit Bahattin Seyitoğlu ve ilçeye bağlı Okul Müdürleri katıldı.
Toplantı öncesi Müze Müdürü Erol Uslu tarafından yeni açılan Müze hakkında bilgiler verilmesinden sonra toplantı ile ilgili günden maddeleri hakkında konuşma yapan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Geçen yıl bir önceki yıllar gibi çok güzel çalışmalar yaptık. Öğrencilerimiz, Öğretmenlerimiz ve Velilerimizin katkılarıyla okullarda siz eğitim liderlerinin desteği ile çok güzel çalışmalar yapıldı ve çok anlamlı başarılar elde edildi. Okul dereceleri, İlçe dereceleri, Bölge dereceleri ve Türkiye dereceleri elde edildi. Bu başarıları elde etmek elbette kolay değildir. Bizim asli görevimiz vicdanımızla yeteneklerimizi birleştirip eğitim kurumlarımızda liderlik yaparak öğrencilerimizin mutlu ve başarılı olmasını sağlarken sağlıklı bir ortam oluşturmak zorundayız. Okul Müdürü olmak elbette kolay değildir. Günümüz bilimsel yöntemlerde eğitim yönetimindeki süreci sağlıklı ve düzenli kullanabilmemiz için eğitim kurumlarında yönetişim sürecini birlikte değerlendirmemiz gerekiyor. İlçemize yeni atanan idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Tuşba İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ilgili alanları ile ilgili okul Müdürlerini bilgilendirmelerde bulundular.
Son olarak Tuşba Kaymakamı Meral Uçar Arpa ise, “Okul Müdürü Öğretmen, öğrenci, veli, okul aile birliği, okul önünde bekleyen güvenlik görevlisi, okul Polisi ve diğer paydaşlara kadar ilgilenmek zorundadır. Okuldaki idareyi ve başarıyı sağlamak için bu farklı taraflar arasında uyum ve senkronizeyi sağlamak zorundasınız. Velilerin de diğer paydaşlarla birlikte eğitim sürecine katkı sağlaması gerekmektedir. Tabiki velilerimizi de bu işin içine dahil etmeye çalışacağız ve nihayetinde onların çocuklarını eğitmeye çalışıyoruz. Akademik başarı çok önemli ama Akademik başarı tek başına yeterli değildir ve Akademik başarı üzerinden her şeyi değerlendirmememiz lazım ve çocuklarımız her türlü enstrüman çalsın ve spor dalları ile ilgilensin elbette bizde bunu çok istiyor ve destekliyoruz. Biz destekçiniz olarak her zaman buradayız. Ben bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve göreve yeni başlayan idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza başarılar dileyerek tebrik ederim” ifadelerini kullandı.
Düzenlenen toplantı sonrası katılımcılar yeni açılan Müzeyi dolaştıktan sonra program son buldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle