Tuşba Belediyesinden Öğrencilere Unutulmaz Tatil - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tuşba Belediyesinden Öğrencilere Unutulmaz Tatil

Admin | 07 Şubat 2018 | Eğitim, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; Tuşba’da okuyan tüm öğrencilere karne hediyesi olarak sömestri tatili boyunca, Sinema bileti ve Aqua Park’tan faydalanma ödülü vererek çocuklara unutulmaz bir tatil geçirmelerini sağladı.

Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının birinci döneminin sona ermesinin ardından, müracaatta bulunan tüm öğrencilere Sinema bileti ve kapalı yüzme havuzda gönüllerince eğlenme ve dinlenme imkânı sağladı. Tuşba Belediyesi; Tuşbalı tüm öğrencilere karne hediyesi olarak, sinemaya istediği seansta belirlenen filmleri izleme imkânı ve Aqua Park’ın havuzunda eğitmenler gözetiminde yüzebilme imkânı sağlandı. Bu tür etkinliklere imkânı olmayan, sosyal aktivelere katılma fırsatı bulamayan öğrencilerin sömestri tatilini verimli geçirmelerine imkân sağlamak olduğunu dile getiren Başkan Fevzi Özgökçe; “Karne hediyesi ile bugüne kadar hiç Aqua Park’a gidemeyen ve sinemaya gitme imkânı bulamayan özellikle kırsalda yaşayan öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm çocuklarımıza karne hediyemizdir. Uzman bay ve bayan eğitmenler gözetiminde kendilerine ayrılan günlerde ayrı ayrı hem yüzme eğitimi alarak havuzda gönüllerince yüzerek eğlendiler hem de sinemaya giderek film izlediler. Bu sömestri tatilinde Tuşbalı lise ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen bu etkinlikle Tuşbalı öğrencilerimizi ödüllendirdik. Bu yıl lise ve ortaokulda okuyan öğrencilerimizin moral ve motivasyonları için sinema gitmelerini ve Aqua Park ve havuzda eğlenme imkânı sağladık. Asıl gayemiz öğrencilerin başarılarını artırma yönünde hem motivasyonlarını artırmak hem de sağlıklı bir hayat için yüzme sporuyla obeziteye karşı dinamik ve ideal kilosunda gelecek nesilleri yetiştirmektir” dedi.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ödevsiz tatil talimatı gereği iyice kitap okuyarak dinlenen, sinemada eğlenen ve havuzda iyice yüzen öğrencilerin ikinci yarıyıla daha zinde ve daha sağlıklı ve daha hazır bir şekilde eğitim ve öğretime başlayacaklarını söyledi. Başkan Özgökçe, “Etkili ve verimli ders çalışmak kadar bedenen ve zihnen dinlenmek ve farklı etkinlikler ile eğlendirmek de başarının olmazsa olmazıdır. Kas gelişimi için tavsiye edilen yüzme, başta omurga problemleri ve kas ağrıları olmak üzere birçok şikâyeti de azaltmaktadır. Tüm vücut kaslarının aynı anda çalıştığı en önemli ve en keyifli sporlarından biridir. Üç tarafı denizlerle çevrili cennet Türkiye’mizde her ne kadar nüfusumuzun yarısının yüzme bilmemesi düşündürücü olsa da, aynı şekilde göl Vanlıların değimiyle deniz kentli olan vefalı ve kadirşinas Vanlıların da maalesef yarıdan fazlası yüzme bilmemektedir. Bu etkinlikler ile bir taraftan yaz aylarında sık olarak duyduğumuz boğulmalarının da önüne geçmek için yüzme bilmeyen tüm Tuşbalı öğrencilerimize yüzmeyi öğretiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle