Tuşba Belediyesi'nden Çocuk İstismarlarına Karşı Önlem - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tuşba Belediyesi’nden Çocuk İstismarlarına Karşı Önlem

Admin | 13 Temmuz 2018 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Türkiye’de artan çocuk istismarlarına karşı Van’ın Tuşba Belediyesi tarafından tüm parklara güvenlik kamerası taktırıldı.

Tuşba Belediyesi özellikle çocuk istismarlarına ve kaçırılma olaylarına karşılık ilçede bulunan bütün parkları güvenlik kameralarıyla kontrol altına almayı hedefliyor.

Tuşba Belediye Başkanı Doç.Dr.Fevzi Özgökçe, ilçenin en büyük parklarından olan 15 Temmuz Şehitler Parkında faaliyete geçen güvenlik kameraları tanıtarak bilgi verdi. Özgökçe” özellikle başka Leylalar ölmesin ve vatandaşların çocuklarını parka gönderirken güvende olduklarına ve gönüllerinin rahat olması hasebiyle ilçede bulunan tüm parklara kamera taktırdıklarını söyledi. Özgökçe, “Gerek aileler gerek çocuklar parka geldiklerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması, yaşanan bir olayı izleme odasında bulunan personelimiz tarafından anında güvenlik güçlerine haber vermek suretiyle önlemeyi hedefliyoruz. Ayrıca kötü niyetli insanlar bundan böyle bilecekleri ki her an izlendiklerini ve yanlış bir davranışta bulunmaktan kaçınacaklardır. Parkalarımızdaki güvenlik kameraları 24 saat izlenip kayıt yapılmaktadır. Bu kameraları hem park içinde bulunan görevliler tarafından izlendiği gibi bizim belediye binamızda da aynı şekilde izlenmektedir. Son çocuk olayları özellikle Leyla gibi, Eylül gibi çocuklarımızın başlarına bir oaly gelmemesi amacıyla bu uygulamayı başlattık. Aileler çocuklarını parklarda bırakırken gönüllerinin rahat olmasını sağlamaya çalıştık. Ayrıca bu kameralar sayesinde parklarda görevli personellerimizin çalışmalarını kontrol edebilmekteyiz, ağaçların ve çiçeklerin sulanması ne sıklıkla yapıldığını takip edebilmekteyiz.” Dedi.

Çocuklar ve aileler de bu uygulamadan memnun olduklarını belirttiler.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle