Hoşgeldiniz  

Tuşba Belediyesi’nde Gönülleri Isıtan Çorba

Admin | 22 Eylül 2020 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

DCIM\100MEDIA\DJI_0004.JPG

               

               Tuşba Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsü yerleşkesinde bulunan Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde stand kurarak; hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarına ikram etmek üzere 5 gün sürecek bir etkinlikle sıcak çorba dağıtımına başladı.

                Belediyemizin sıcak çorba dağıtımı; gerek il içinden gerekse il dışından gelerek İlçemizde bulunan hastanemize şifa arayan hasta ve hasta yakınlarımız ile sağlık ordumuzun kahraman sağlık çalışanları tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Sabah erken hastane önüne gelen vatandaşlar, Tuşba Belediyesi’ nin bu güzel etkinliği ile karşılaşınca memnuniyetlerini dile getirdiler.

              BAŞKAN AKMAN, ‘FEDAKAR SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ’

Özellikle bu pandemi sürecinde sağlık çalışanlarımızın insanüstü bir çaba harcadığını dile getiren Başkan AKMAN, ‘‘Yaşadığımız bu talihsiz salgın sürecinde, her zamankinden daha fazla emek sarf ederek mesai kavramı gözetmeksizin hastalarına canları pahasına can katan fedakar sağlık çalışanlarımızın bizlerde her zaman yanlarında olacağız’ dedi.

ÇORBALARIMIZ HİJYEN KURALLARI ÇERÇEVESİNDE HAZIRLANIP İKRAM EDİLİYOR

Başkan AKMAN, ‘İkram edilen çorbalarımız; gıda işletmelerinde, sağlıklı gıda üretimi için gerekli olan hijyen şartlarının belirlenerek bu şartların sağlanması, üretim ve servis aşamasında tüketici açısından sağlık riski oluşturabilecek nedenlerin belirlenmesi ve bu nedenlerin ortadan kaldırılması temeline dayanan bir ürün güvenilirliği sistemi olan HACCP standartlarına göre hazırlanıp vatandaşlarımıza servis edilmektedir’ diye kaydetti.

Başkan AKMAN sözlerini şu şekilde sürdürdü: ‘Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi önünde hafta sonuna kadar yaklaşık bin kişiye ulaşmayı planladığımız sıcak çorba etkinliğimize tüm hasta, hasta yakınları ve sağlık çalışanlarımızı bekliyoruz’ dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle