Tuşba Belediyesi Minik Öğrencileri Umre'ye Uğurladı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tuşba Belediyesi Minik Öğrencileri Umre’ye Uğurladı

Admin | 16 Ocak 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Tuşba Belediyesi ‘2. Umre Ödüllü Kitap Okuma’ yarışmasında dereceye giren öğrencileri umreye uğurladı.

Tuşba Belediyesi, SİMMDER (Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği) ile birlikte düzenlemiş olduğu 2. Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması kapsamında dereceye girerek Umre ödülü kazanan öğrencileri Umre’ye uğurladı.

Tuşba Belediyesi, SİMMDER (Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği) ile birlikte hazırlanan 2. Umre Ödüllü Kitap Okuma Yarışması; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla 15 bin öğrencinin aynı anda imtihana alınmasıyla tamamlanmıştı. İmtihan sonuçların açıklanmasıyla birlikte dereceye giren ve Umre ödülü kazanan öğrenciler düzenlenen tarihi Van kahvaltısıyla her bir öğrencinin, velisinin ve okul müdürlerinin duygularının bir bir alındığı toplantının ardında öğrenciler Umre’ye uğurlandı.

Umre ödülü kazanan 8 öğrenci ve 3 refakatçi için düzenlenen Programa; Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, İpekyolu İlçe Mili Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Say, Tuşba İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Zakir Taşkın, Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdür M. Nuri Bekiroğlu, Dereceye giren Okul Müdürleri ve Öğrenciler ile Velileri katıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tuşba İlçe Mili Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani; “Çok güzel bir programla çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdik. Şimdi meyvelerini topluyoruz. Bu vesileyle başta Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe’ye ve ekibine bu anlamlı ve güzel çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Ardından İpekyolu ve Edremit İlçe Milli Eğitim müdürleri ve okul müdürleri de programdan ötürü memnuniyetlerini dile getirdiler. Programda bir konuşma gerçekleştiren Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe; “Gençlerimiz geleceğimiz ve öz değerlerimizdir. Her fırsatta gençlerimize okumanın önemini vurguluyoruz. Bu vesileyle bu güzel programla İlimizde 15 bin aileye çok güzel bir kitap kazandırdık. Okuma alışkanlığı kazandırmak için bir de güzel bir yarışma gerçekleştirdik. Bu güzel yarışmanın meyveleri de Allah’a şükürler olsun çok güzel oldu. Şimdi 8 öğrencimizi ve 3 refakatçimizi umreye uğurluyoruz. Bu güzel kitabın dağıtılmasında ve bu anlamlı yarışmanın yapılmasında emeği geçen başta kısa adı ‘SİMMDER’ olan Sancaktepe İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği ile Sancaktepe Belediyesi, Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Tuşba İpekyolu, Edremit ve Gevaş İlçe Mili Eğitim Müdürlüklerine ayrıca Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz. Umre ödülü dışında, İstanbul seyahatini kazanan öğrencilerimiz yazın İstanbul’a gidip geldi, Bisiklet, Bilgisayar, Cep telefonu, Kitap kazanan öğrencilerimizi

de tekrar canı gönülden tebrik ederiz. İnşallah, bundan sonra da bu güzel hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz” dedi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program son buldu.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle