Hoşgeldiniz  

TURSAB Bölge Başkanı Özgökçe Türkmenoğlu’nu ziyaret etti

Admin | 10 Şubat 2021 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Doğu Anadolu Bölge Başkanı Cevdet Özgökçe ve Yönetim Kurulu Üyeleri AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu’nu ziyaret etti.
Kapıköy Sınır Kapısı ile ilgili fikir alış verişinin yapıldığı ziyarette konuşan TÜRSAB Doğu Anadolu Bölge Başkanı Cevdet Özgökçe” Kapıköy Sınır Kapısını kapalı olmasından dolayı Turizm sektörü olarak sıkıntılar yaşıyoruz. Ak Partimizin hayata geçirmiş olduğu hizmetlerinden faydalanmak istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Van’daki bir temsilcisi olarak, aynı zamanda hem hemşerimiz, hem de ticaretin bir ağabeyi olarak bu konuda sizlerden destek bekliyoruz. Tek geçim kaynağı olan turizm sektörü pandemi döneminde birçok zorluklarla karşı karşıya kaldık. İlimiz bacasız bir fabrikadır. Bizler sektör olarak bu potansiyelden yararlanmak istiyoruz. Ayrıca Van’a yapılan uçak sefer sayılarının artırılarak, turzme katkı sunulmalıdır. Bizler TÜRSAB olarak Van, Hakkari, Bitlis ve Muş illerine turizmi canlandıracak çalışmalarımız oluyor. Bu çalışmalarımızı yaparken bölgemizin dışında kalan diğer illerle ciddi rekabet halindeyiz. Bu rekabet içerisinde AK Parti’nin desteğini alarak güzel işler yapmak istiyoruz” dedi.
Yapılan ziyareti memnuniyetle karşılayan İl Başkanı Türkmenoğlu, Kapıköy ile ilgili tüm sorun ve sıkıntıları ilgili bakanlıklara aktardık. Bu konudaki takibi ise Milletvekillerimiz yapıyor. Bizler Teşkilatlar olarak AK Parti Hükümetimizin yereldeki hizmetlerini takip ediyoruz. Amacımız birlik ve beraberlik içinde sorunları çözmektir. Memleketimizin ekonomisini canlı tutmak hepimizin ortak isteğidir. Sınır kapısı ile alakalı ciddi girişimlerimiz var. Tabi bu girişimlerimizi yaparken hedeflerimizi daha büyük tuttuk. Kapıköy’ü sınır kapısını Kapıkule sınır kapısı gibi daha da işlevsel hale getirmek istiyoruz. Milletvekilliği dönemimde İran Dostluk Grubu başkanlığımda büyük katkılar sunmaya çalıştık. Açılış kurdelasını derme çatma barakalarda kestiğimiz günlerden, modern hizmet alanlarıyla insanlarımızın hizmetine sunduk.
Şu anda açık olan sınır kapıları turizme değil, ticarete açıktır. Kapıköy’ün açılması içinde ilgili bakanlıklarımız girişimlerde bulundular. İnşallah birliktelik içerisinde içinde bulunduğumuz sorunları birlikte aşarız” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle