Türkmenoğlu “Partimizi 2023 Hedeflerine Ulaştıracağız” - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Türkmenoğlu “Partimizi 2023 Hedeflerine Ulaştıracağız”

Admin | 23 Şubat 2021 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Geniş katılımın olduğu haftalık yürütme kurulu toplantısında konuşan AK Parti Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu” Emin adımlarla yürüdüğümüz hedeflerimize doğru, partimizi 2023 hedeflerine ulaştıracağız” dedi.

İl binasında düzenlenen toplantıya, AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Bölge Koordinatörü Alaattin Parlak, 23. Dönem Batman Milletvekili Ahmet İnan, 23. Dönem Tokat Milletvekili Şükrü Ayan, Van Milletvekili Abdulahad Arvas ve parti teşkilat mensupları katıldı.   

Gerçekleşen toplantıda konuşan İl Başkanı Türkmenoğlu “31 Ekim 2020 yılında 7. İl Olağan kongresini coşkulu bir şekilde yaparak, yüzde 68 oranında değişimle yeni ekibimizi kurduk. Yeni bir heyecan, yeni bir güç, yeni bir motivasyonla çalışmalarımıza bismillah diyerek başladık. Akabinde 15 Ocak tarihinde AK kadınlarımızın kongresini gerçekleştirdik. Yüzde 70 oranında yapılan değişiklerle Kadın Kollarımızın teşkilatlarını kurduk. Gençliğimizin şanına yakışacak bir coşkulu kongreden sonra yeni yol haritamızı belirleyerek, stratejik eylem planımızı hazırladık. Tüm amaç ve gayemiz AK Patimizi 2023 hedeflerimizle taçlandırmaktır.

Geride bıraktığımız genel seçimlerde birbirinden kıymetli 3 dava arkadaşımızı Milletvekili seçerek Ankara’ya gönderdik. Çok az bir farkla 4. Milletvekilini kaçırdık.  Yerel seçimlerde ise üstün bir başarı göstererek 7 belediyeyi kazandık. Birlik ve beraberlik içinde 2023 yılında büyük başarılar hedefliyoruz.      

Teşkilatlarımızla beraber siyaset akademisinde çok iyi bir netice alarak Türkiye genelinde 3. Olduk. Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ tarafından 780 arkadaşımıza sertifikaları verilerek başarımıza başarı kattık. Bunun yanı sıra çok hızlı bir şekilde, 5 ay gibi kısa sürede 50 bin yeni üye ile Van’da tarihi bir rekora imza attık. 2018 yılında 88 bin üye sayımızı büyük bir gururla 138 bine yükselttik. Bu elde ettiğimiz başarıların üstünde hayal ve hedeflerimiz var.   Bu kentte her 100 kişiden 70’i 40 yaş altındadır. Her 100 kişiden 52’si 30 yaş altındadır. Yani ilimizin ortalama yaş sınırı 21’dir. Geç nüfusumuzun dinamizmden faydalanmak istiyoruz. Kadın kollarımız  ile beraber her haneye girerek, gönüllerde yer almak istiyoruz. Büyük değişikler ile mahalle başkanları atamasını yaptık.  Hayal ettiğimiz sandık bazlı seçim çalışmalarımızı 2023 yılında hayata geçirmektir. Toplantımıza katılımları ile gücümüze güç katan Genel Başkan Yardımcımıza, Van Milletvekilimize, kıymetli Bölge Koordinatörümüze,23 dönem  Batman ve Tokat  Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise yaptığı konuşmasında” Milletimizin helal oylarıyla seçilen başımızdaki yiğit, büyük bir liderdir. Liderimizin davasında yürümek cesaret işidir. Gecesini gündüzüne katan, canını ülkesine feda etmeye hazır bir yiğidin davasının askerleriyiz. Tek derdi milletinin makus tarihini değiştirmek olan Cumhurbaşkanımızın davasına omuz vermeliyiz.  Başımızdaki yiğit, muhalefetin tavrına rağmen darbecileri koruyan kanunları, baş örtüye engel olan kanunları kaldırarak zihniyet inkılabı devrimi gerçekleştirdi.

Derdi vatanı ve Milleti olan Dünya liderimiz, Cumhurbaşkanımıza destek olmak, davasına gönül vermek hepimizin görevidir” ifadelerini kullandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle