Türkmenlerden Arakanlı Müslümanlara Yardım eli - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Türkmenlerden Arakanlı Müslümanlara Yardım eli

Admin | 18 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

 

Hatay’da konteyner kentte yaşayan Bayırbucak Türkmenleri, Arakanlı Müslümanları unutmadı. Türkmenler, Budist rahipler ve ordu güçleri tarafından şiddet olaylarına maruz kalan Arakanlı Müslümanlar için topladıkları nakdi yardımı Türk Kızılayı’na bağışladılar.

Kendi aralarında topladıkları nakdi yardımı Türk Kızılayının Arakan için açtığı hesaba yatıran Türkmenler, makbuzu Türk Kızılayı yetkililerine teslim etti.

Kampanya organizatörlerinden Muhammed Kömürcü, ayladağı ilçesindeki hizmet noktasında Türk Kızılayı Hatay Ekip Başkanı Murat Taşlı’yı ziyaretinde, bir hafta önce Arakan’da zulüm gören Müslümanlar için kamp içerisinde yardım kampanyası başlattıklarını söyledi.

TÜRKMENLERE TEŞEKKÜR

Türk Kızılayı Hatay Ekip Başkanı Taşlı da Türkmenlerin böyle bir çalışma yapmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.

Suriyelilerin de ülkede sığınmacı olduğunu hatırlatan Taşlı, “Kendi ihtiyaçları olmasına rağmen aralarında para toplayıp, Arakanlı kardeşlerine Türk Kızılayı aracılığıyla yardım elini uzattı. Arakanlı kardeşlerimiz ve Türk Kızılayı adına kendilerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyarette hazır bulunan Türkmen Şair Ali Molla Musa da Türk Kızılayı için yazdığı şiiri okuyup teşekkür etti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle