Hoşgeldiniz  

TÜM İŞ KONFEDERASYONU Van İl Başkanı Dilce’den 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı

Admin | 09 Aralık 2019 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+


Tüm İş Konfederasyonu Van İl Başkanı ve Doğu Anadolu Bölge Başkanı Taner Dilce 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Dilce, mesajında, insan haklarının doğuştan var olan ve insanlar arasında hiçbir ayrım yapmaksızın sahip olunan haklarının bütünü olduğunu ifade etti. Dilce “Tüm dünya insanlarının temel hak ve özgürlüklerini, insanlığın şeref ve haysiyetini evrensel boyutta güvence altına alan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca kabul edildiği 10 Aralık 1948 tarihinin yıldönümü, her sene ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır.

İnsan hakları doğuştan var olan ve insanlar arasında dil, din, mezhep, ırk, renk, yaş, cinsiyet ayırımı yapmadan sevgi, saygı, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirmek, insanın insan olması sebebiyle sahip olduğu hakların tümüdür. İnsan hakları; kişiyi hür, onurlu ve özgür bir şekilde yaşatacak kurallar bütünüdür.

Ülkemiz geçmişte olduğu gibi bugün de demokrasi, insan hakları, saydamlık, kadın-erkek eşitliği gibi ortak değerlerimizin güçlendirilmesi ve yaygınlaştırılmasına; ırkçılık, hoşgörüsüzlük, yabancı düşmanlığı ile her türlü etnik-dini ayrımcılık ve aşırılıkla mücadele edilmesine yönelik çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle işçi emekçi kardeşlerimizin, milletimizin ve bütün dünya toplumlarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları yıldönümünü içtenlikle kutluyor, toplumumuzda insan hak ve özgürlüklerinin, karşılıklı sevgi ve saygı duygularının yoğun olarak yaşanması temennisiyle tüm tüm Vanlı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019