Tekataş’tan Dağları Aşan Hizmet Anlayışı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tekataş’tan Dağları Aşan Hizmet Anlayışı

Admin | 21 Şubat 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) ekipleri ağır kış şartlarına rağmen halkın sıkıntılarını gidermek için zorlu bir mücadele veriyor. Kepçelerin belli bir bölgeye kadar gittiği bölgede kardan kapalı yollar yaya olarak aşıldı.

Erciş’te Ergücü ve Deliçay Mahallelerinde oluşan arıza yerine araçlar ulaşamayınca, ekiplere mahalle halkı da kazma kürekle destek verdi. 5 km’lik yolu yürüyerek giden ekipler ve halk arızayı onararak susuzluk sorununu giderdi.

Mahallelerde oluşan arızaların giderilmesini yönelik her türlü imkanı deneyen VASKİ ekiplerinin, hizmetin aksamamasına yönelik gayretleri takdir görüyor.

Vaski Erciş ilçesinde ekiplerin zor arazi ve kış şartlarında verdikleri mücadele sonucu günlerdir su alamayan iki mahalleye yeniden su verildi.

Arazinin engebeli oluşundan dolayı ekipler araçlarla arıza yerine gidemeyince mahalle halkı kazma kürekleri alarak yardıma koştu.

Erciş YangınTepe kırsalında arızalanan Ergücü ve Deliçay mahallelerine su veren hattın onarımı büyük bir zorlukla giderildi.

Ekipler 5 km’lik yolu yaya giderek, kırılan150 metrelik hattı onardı ve 4 günlük su kesintisine son verdi.

Mahalle halkı arızadan sonra ekiplerle birlikte kar üstüne sofra sererek yemek yediler.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle