Tekataş ''15 Temmuz Şanlı Bir Direniştir'' - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Tekataş ”15 Temmuz Şanlı Bir Direniştir”

Admin | 14 Temmuz 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Her bir karışı kutsal olan bu vatan toprağında kardeşce, özgürce, bir ve beraber olarak yaşamının hazzını tatmışız. Esareti hiç bir zaman kabul etmemiş, düşmana karşı yüzlerce yıl dik durmuşuz.
Bu aziz millet esareti kabul etmediği gibi, dünyaya güya demokrasi dersi veren sözde insan hakları savunucusu bazı emperyalist güçler gibi de kimseyi sömürmedi, esir etmedi.
Şanlı geçmişinde insana eşrefi mahlukat gibi gözüyle bakan bu millet, kuşların ve kurtların hakkını bile koruyan bir medeniyete sahip olmuştur.
Her zaman gözü bu güzel diyarda olan hain emelli bazı odaklar, tarih boyunca yaptıklarını hain FETO eliyle 15 Temmuz 2016 günü tekrar yapmaya kalkıştılar.
Bu vatanın ekmeğini yiyen, bu milletin vergileriyle maaş alan asker elbisesi giymiş bir terörist güruh vatanımızı işgal etmeye yeltendi. Bir çok vatanperveri, kahramanı şehit etti, onlarcasını yaraladı.
 Halkın şeçtiği ve büyük teveccüh gösterdiği bir meşru hükümete ve onu canı pahasına koruyan vatan evlatlarına karşı girişilen darbe hareketi, yine bu milletin cansiperane duran yiğit evlatları tarafından defedildi.
Hainler emellerine ulaşamadı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdogan’ın”ölümüne” sözü ile vatan evlatları genç yaşlı herkes vatan müdafaası için adeta Çanakkale cephesindek ruh ile hainlere karşı durdu.
“Bu vatan toprağın kara bağrında
Sıradağlar gibi duranlarındır,
Bir tarih boyunca onun uğrunda
Kendini tarihe verenlerindir” diyen şairin deyişiyle 15 Temmuz bir şahlanış ve yeniden diriliş günü oldu. Bir olduk, diri olduk,kardeş olduk hep beraber Türkiye olduk.
Tarih boyunca bu vatan uğrunda can veren şehitlerimiz ile 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, gazilerimizi de minnetarlığımızı sunarız.
Bu milllet dize getirilemez, kardeşliğimizin ilelebet devam etmesi dileklerimle saygılar sunuyorum.
Ali TEKATAŞ
VASKİ Genel Müdürü
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle