Hoşgeldiniz  

Suudiler Havlamaya Başladı”Türkiye’yi Kuşatmalıyız”

Admin | 11 Haziran 2018 | Dünya, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Türkiye’nin bölgedeki etkinliğinden rahatsız olan Suudi Arabistan, Orta doğu ve Körfez’de tek söz sahibi olabilmek için haddini aştı. ABD Yönetimi ve İsrail’le yakın duran Suudiler, “Türkiye’yi kuşatalım, Erdoğan’ı zayıflatalım” açıklaması yaptı.

ABD kontrolündeki Suudi Arabistan’ta küstah ‘Türkiye yaklaşımı‘ sergileniyor. Veliaht prens Muhammed bin Selman’ın generali, “Türkiye, süper güç gibi davranıyor; disipline etmeliyiz” diye ABD’ye selam durdu.

JEOPOLİTİK KAYGI TAŞIYOR
Katar ile Türkiye’nin disipline edilmesinin şart olduğunu belirten Suud General Hasan el Şehri, ABD güdümüyle bölgedeki hakimiyet alanlarını genişletmek istiyor. İsrail’le diplomatik ilişkiler kurararak, Filistin’deki müslümanların karşısına yer alan Suudi Devleti, Türkiye’nin etki alanının daraltılmasını talep ederek; Ortadoğu ve Körfez’de üst akıl olmak için destek topluyor.

“TÜRKİYE’Yİ KUŞATMALIYIZ”
Türkiye’nin ‘süper güç‘ gibi davrandığını gözlemleyerek, bunu hazmedemeyen general el Şehri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da sahada en fazla söz sahibi liderlerden biri olmasından rahatsızlığını ortaya koydu. Türkiye’ye karşı harekete geçilmesi gerektiğini savunan Suudi General, “Erdoğan’ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye’yi kuşatmalıyız” gibi haddini aşan teklif yaptı.

“ERDOĞAN GERİLETİLMELİDİR”
Katar Rejimi’ni de ‘çirkin‘ olarak niteleyen Hasan el Şehri, bunların da Türkiye gibi disipline edilmesi gerektiğini ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zayıflatılması, geriletilmesi gerektiğini kaydetti

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle