Hoşgeldiniz  

Sünnetçioğlu’ndan Saray’a Hastane Müjdesi

Admin | 28 Kasım 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Sağlık, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu,Saray ilçesine yapılması planlanan yeni devlet hastanesi için arsa tahsisi ile ilgili, Saray’da incelemelerde bulundu.

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Saray Kaymakamı, Mehmet Halis Aydın’nı makamında ziyaret ederek, yeni yapılacak hastanenin arsasının belirlenmesi için ilçe planı üzerinde görüşüldü. Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Bahadır Öndeş, Başkan Yardımcısı Dr. Adem Ergioğuz ve İnşaat yapı mühedisleri ile birlikte değerlendirmede bulundular.

Saray Kaymakamı Mehmet Halis Aydın ve İl Sağlık Müdürü Doç Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, beraberindekilerle birlikte bazı arsalarda inceleme yaparak İnşaat mühendislerinden bilgiler aldılar.

Doç.Dr. Sünnetçioğlu, İlçeye yapılması planlanan yeni devlet hastanesi ile ilgili olarak Arsa seçimi sıkıntıları vardı. Yer tahsisinde İmar sorununu çözmemiz gerekiyordu bundan dolayı Saray Kaymakamımız Sayın Mehmet Halis Aydın,beyle Çeşitli alternatiflere baktık. Hastane yapılabilmesi için öncelikle arsanın kesinleşmesi gerekiyordu, ilçemizde yapılacak olan Devlet Hastanemiz, Yatırım proğramıları içerisine yer almaktaydı, hastanede acil servis ve poliklinikler olmak üzere 10 yatak kapasiteli olacağını söyledi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle