Su Borçları İçin Sayılı Günler - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Su Borçları İçin Sayılı Günler

Admin | 19 Temmuz 2018 | Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ, birikmiş su borcu olan vatandaşların 7143 sayılı Kanun ile tanınan imkandan faydalanmasını istedi.

Su borçlarının birikmiş faizlerinin yüzde 90’a varan ölçüde silindiği ve ana paranın da taksitlendirildiği bu düzenleme ile vatandaşlara büyük kolaylıklar getiriliyor.

Birikmiş su borcu olanların 31 Temmuz 2018 tarihine kadar başvurmaları gerektiği hatırlatılarak, sürenin uzatılmayacağı ve bu imkandan tüm borcu olanların faydalanması içinVASKİ personellerinin de yoğun mesai yaptığı bildirildi.

Şimdiye kadar birikmiş ve tutarı yüksek olan su borçlarının ödenmesi için 7143 sayılı Kanun ile yeni bir imkan tanındı. Borçlar taksitlendirilip yüzde 90’a varan faiz affı getirildi. Bundan sonra mağduriyetlerin yaşanmaması ve halkın ağır su borcu yükünden kurtulması için vatandaşların VASKİ’yi başvurması gerektiği belirtildi.

Ödeme kolaylığı sağlayan bu düzenlemeyle büyük rahatlık sağladığını belirten vatandaşlar da, yılların birikmiş su borcundan kurtulduklarını, bu imkanın kendileri için büyük müjde olduğunu ve herkesin faydalanması gerektiğini dile getirdiler.

Bu arada su borcu yapılandırmasından faydalanmak isteyen vatandaşların bu kampanyaya yoğun ilgi gösterdiği de açıklandı.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle