Spor Güvenlik Toplantısı Yapıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Spor Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Admin | 26 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Genel, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Manşet, Sağlık, Siyaset, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler


Admin
erhan65van@hotmail.com

        Valilik Erek Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantının, ayda bir kez Vali başkanlığında yapılmasının Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından öngörüldüğünü kaydeden Vali Zorluoğlu, “İlimizde profesyonel olarak Van Büyükşehir Belediyespor dışında başka profesyonel kulüp yok. Bu nedenle ağırlıklı olarak bu takımımızın müsabakaları önem arz ediyor. İçeride oynanan maçlarda gözlemledik. Her hangi bir olay olmadığı gibi taraftarımız rakip takımlara da sempatiyle yaklaştı. Spor müsabakaları önemli hadiseler, bu nedenle tedbirlerimizi iyi planlamalıyız” diye konuştu.
        Vali Zorluoğlu, Van’daki maçlarda her hangi bir olumsuzluğun yaşanmasını hiç arzu etmediğini belirterek, “Alınacak tedbirlerde sadece güvenlik güçlerimiz yeterli olmayabilir, kulübümüzün ve taraftar temsilcilerinin de bu işin içerisinde olması gerekir. Taraftar temsilcileriyle kulüp yetkililerinin diyalog içerisinde olması gerekir. Burada önemli olan konu taraftarın bilinçli olmasıdır. Müsabakaların sorun yaşanmadan huzurla geçmesi için ilerleyen dönemde özel güvenlik tedbirlerini de yeniden gözden geçirebiliriz. Ayrıca, güvenlik birimlerimiz dışında belediye, İl Sağlık Müdürlüğü gibi müsabakalarda kendilerine görev ve sorumluluk düşen diğer kurumlarımız da gerekli önlemleri alacak” ifadelerini kullandı.
        İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici ise; toplantıya katılan paydaşlara, taraftar gruplarıyla sempatik ilişki kurulması önerisini sunarak, spor müsabakalarında istenmeyen hadiselerin yaşanmaması için kulüp yönetimi ve emniyetten bu anlamda belirlenecek kişiler aracılığıyla, taraftarla daha sağlıklı ve etkili bir iletişim ortamı oluşturulabileceğini söyledi.
        Toplantıya katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç da özel güvenlik taleplerini, Gençlik ve Spor Bakanlığına ilettiklerini dile getirerek, ligler başladığından bu yana ilimizdeki spor müsabakalarında sıkıntı yaşanmadığını ve özellikle Van Büyükşehir Belediyespor seyircilerin küfür etmeden, centilmence maçları takip ettiğini söyledi.
        İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin ise; Van Büyükşehir Belediyespor’un taraftar yoğunluğunu lise çağındaki gençlerin oluşturduğunu belirterek, gençlere yönelik; spor müsabakalarındaki davranış şekilleriyle ilgili eğitici faaliyetler planlanabileceğini aktardı.
        Toplantıda; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda, il milli eğitim ve emniyet müdürlüklerinin de katıldığı organizasyonla, taraftar gruplarının bilinçlendirilmesi konusunda çalışmalar yapılması ile salon müsabakaları ve amatör dallardaki müsabakalar için alınacak tedbirlerin gözden geçirilmesi kararları alınırken, yarın oynanacak Darıca Gençlerbirliği müsabakası ile ilgili tedbirler de masaya yatırıldı.
        Toplantıya, Vali Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra, Vali Yardımcısı İbrahim Civelek, İl jandarma Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, Van Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Abdullah Çalım, Türkiye Futbol Federasyonu temsilcisi Cengiz Polater, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu temsilcisi Çetin Atacan, kulüp yöneticileri ve diğer yetkililer katıldı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle