Sevilen Öğretmenin İsmini Hizmet Ettiği Okula Verilmesini İstediler - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Sevilen Öğretmenin İsmini Hizmet Ettiği Okula Verilmesini İstediler

Admin | 16 Ekim 2020 | Eğitim, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Uncategorized, Yerel Haberler A- A+

Geçtiğimiz günlerde Koronavirüs salgınından dolayı hayatını kaybeden öğretmen Mustafa Sakmaz’ın ismini hizmet ettiği okula verilmesini istediler.

Türkiye Eczacılar Birliği Okul Aile Birliği üyeleri ve mahalle sakinleri geçtiğimiz gün Covid 19’dan dolayı hayatını kaybeden okul öğretmenlerinden Mustafa Sakmaz’ın ismini okula veya mahallede bulunan bir sokağa verilmesini istedi.


Okul bahçesinde bir araya gelen öğretmen ve mahalleli konu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Ahmet Uygar ve Sabahattin Gökgözler “Van İpekyolu  Türk Eczacılar Birliği İlköğretim Okulu  okul aile birliği ,veliler ve mahalle sakinleri hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Mustafa SAKMAK hocamıza Allahtan rahmet ailesine sabır diliyorum. okulumuzda uzun yıllardır görev yapan Mustafa SAKMAK  hocamızı (COVİD 19)’dan kaybettik. Bu değerli hocamız okulumuzda eğitim olsun   öğrencilerimizin hem ahlaki hem okul eğitimleri olsun gerek okulda gerekse evde kendi maaşından hediye alan test alan birebir kendi evladıymış gibi davranan nadir bulunan ve uzun yıllar okulumuzda görev yapan öğretmenimiz MUSATAFA SAKMAZ hocamızın değeri o kadar büyük ki bu değerli insanın isminin okulumuza verilmesini ve isminin yasatılmasını eğer okul a mümkün değilse mahallenin en işlek caddesine isminin verilmesi için toplandık . İlimizin değerli büyüklerinden bu isteğimizin yerine getirilmesinin ve bu öğretmenimizin diğer değerli öğretmenlerimize örnek olmasını temenni ediyoruz’ ’dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle