Hoşgeldiniz  

Sevcan Zorluoğlu Şehit Ailelerini Ziyaret etti

Admin | 22 Mart 2018 | Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Manşet, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

Vali Murat Zorluoğlu’nun eşi Sevcan Zorluoğlu hanımefendi, Gürpınar ilçesinde belediye tarafından hizmete alınan birimleri ve şehit Polis Memuru Haluk Varlı’nın ailesini ziyaret etti.
        Hükümet konağı önünde Kaymakam Osman Doğramacı ve eşi Hatice Doğramacı tarafından karşılanan hanımefendi Zorluoğlu, kaymakamlık makamında bir süre misafir edildikten sonra, 8 Eylül 2015’te Iğdır’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu şehit düşen Haluk Varlı’nın ailesine konuk oldu.
        Şehit polisin babası, annesi, eşi ve çocuğunun yaşadığı eve misafir olan hanımefendi Zorluoğlu, beraberinde getirdiği hediye ve oyuncakları şehidin ailesine sundu. Şehitlerimizin, Türkiye için millet için can verdiğini belirten hanımefendi Zorluoğlu, şehitlerimizin ve yadigârları olan ailelerinin, kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi.
        Şehit ailesinin evinde bir süre kalarak aile fertlerinin taleplerini de dinleyen hanımefendi Zorluoğlu, buradan Türkiye Engelsizler Kültür Sanat ve Eğitim Merkezi (TEKSEM) tarafından düzenlenen “Kalbin İçin Gülümse” müzikaline geçerek, engelliler ve aileleriyle birlikte izlediği müzikal sırasında, yakından ilgilendiği down sendromlu çocukların danslarına da eşlik etti.
        Programının devamında, Gürpınar Belediyesi tarafından yaptırılan Uluğbey Çocuk Akademisine uğrayan hanımefendi Zorluoğlu, akademi bünyesinde oluşturulan sınıfları çok etkileyici bulduğunu belirtti. Hanımefendi Zorluoğlu, akademideki incelemelerinin ardından, aynı yerleşke içerisinde konuşlu bir diğer belediye hizmeti olan Gürpınar Aile Destek Merkezine (GÜRADEM) uğradı ve buradaki kadınlarla hasbihal etti.
        Merkezden yararlanan kadınların el işlerini dikkatle inceleyen hanımefendi Zorluoğlu, kilim atölyesinde, kendisine yoğun ilgi gösteren kadınlarla birlikte ilmek attıktan sonra, belediyenin engelsiz yaşam merkezini de ziyaret etti ve buradaki çocuklarla vakit geçirdi.
        Sevcan Zorluoğlu hanımefendi, Gürpınar programını Gürpınar Aile Destek Merkezindeki temaslarıyla tamamladı.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2019
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle