Sen bu yükü taşıyamadın! - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Sen bu yükü taşıyamadın!

Ahmet BAYRAM | 04 Mart 2019 | Gündem, Köşe Yazıları, Uncategorized


facebooktwitter
Ahmet BAYRAM
ahmetbayram@yerelvanhaber.com

İnsanın basireti bazen öylesine kapanır ki burnunun ucunu göremez. Böyle dönemlerde rehavet varsa, düşmanları devreye girerek yıpratıcı hamleleri yapmaya başlarlar. Her eyleminde biraz daha zayıflatır bünyeyi. Bir bakmışsınız koca bünye zayıflamış ve gücü erimeye başlamış. Derler ya “Ormanda aslanların sesi çıkmayınca, tilkiler cirit atar”diye. Şimdi aslanın sesi kısılmaya çalışılıyor. Öyleyse neden kısılıyor? Düşmanları mı çoğaldı? Yoksa fırsatçılar iş başına geçip bir kene gibi bünyeyi mi eritiyor?

Şurası bir gerçek ki; güç var, fakat bünye zayıflamaya başlamış. Aşk, şevk, dava şuuru, liyakat, ehliyet, emanet, çalışma ve öz veri yok olmaya başlamışsa, bilin ki büyük sıkıntılar var demektir. Böyle durumlarda kalpler aynı aşkla atmaz. Sadece insanlar yağla, cilayla ve boyayla körü körüne itaatle iş yaparlar. Sürekli yağlanan ve ballanan toplumun önünde olan kişiler bir bakmışsınız nefes dahi alamaz duruma gelmiş. Doğruyu bile yanlış görebilir.

Ne hikmetse hantallıktan bir türlü kurtulamıyorlar. Rehaveti atıp da yollarına revan olamıyorlar. Yol gözlerinde büyüyor, üzerlerinde ki yük ağır geliyor, şevkleri azalıyor. Sonrası malum horul horul uyuyan bir bünye. Tamam da hani sen bir devdin, senin yükün ağırdı?

Sen, bu yükü taşımalı ve Van’ın davasına sahip çıkmalıydın. Ne oldu şimdi önünü dahi göremiyorsun öyleyse?

Şunu ifade edeyim ki; “bir toplumda haram çoğalmışsa ve inanç zayıflamışsa, işte o zaman korkun, dövünün.” Yıllardır haykırılıyor, iyiye gitmiyoruz diye… Bunları çoğu zaman, para kazanalım da, şunu yapalım bunu yapalım diye hep öteledik.

Büyük sistemler kurulurken insan odaklı kurulur. Uzun soluklu olması, içindeki yöneticilerin ehli olması, kendilerini davasına adamasından geçer. Birinin çalıştığı diğerinin baktığı, alkışlanmaktan başka bir iş yapmadığı bir yapı ise geriye gitmeye mahkûmdur. Ve başarıyorsunuz devam edin…

İşin özü şu; Büyük çileler çektiğiniz, vaktinizi, zamanınızı, mesainizi harcadığınız bir davayı kolay kolay bırakmayın. Onun her daim taze kalması için ilk gün ki şevkle çalışacak mirasçılar bulun. Bunların yetişmesi için her türlü zemini hazırlayın. Bu şekilde davanızı muhafaza etmiş olursunuz. Bu şekilde dışarıda dönen ne olursa olsun size zarar vermez. Algı operasyonları size vız gelir. Siz zayıflarsanız, insanlar pireyi deve zanneder.

Nasihatlerin musibetlerden evla olması dileğiyle….

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle