Şehit Ahmet Çam Parkı Açıldı - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Şehit Ahmet Çam Parkı Açıldı

Admin | 26 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, Manşet, Siyaset, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler A- A+

 

Törene Şehidin eşi Emine Çam, Vali Murat Zorluoğlu, Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Gülşen Orhan, Başbakan Danışmanı Adnan İnanç, Ankara Çubuk İlçesi Belediye Başkanı Tuncay Acehan, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk ve il protokolünün katılımıyla yapıldı.

Törende bir konuşma yapan Vali Zorluoğlu “Bu şehirde, bu şehrin dağlarında, bu şehrin yaylalarında, bu şehrin köylerinde bir tek terörist kalmayacak, yakmayı yıkmayı bilen tahrip etmeyi bilen terör örgütlerine inat biz bu şehirde huzuru güveni kardeşliği Allah’ın izniyle kucaklamaya devam edeceğiz” diyerek terörle mücadele konusundaki kararlılığı vurgularken, parka Şehit Ahmet Çam’ın adının verilmesinin anlamlı olduğunu belirterek memnuniyetini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Baş Danışmanı Gülşen Orhan da konuşmasında, “Buruk bir törendeyiz ama gururluyuz. Şehitlerimizi unutmuyoruz, unutmayacağız” derken, Başbakanlık Danışmanı Adnan İnanç, “Şehidimizin ismini burada yaşatan Sayın Cemil Öztürk e çok teşekkür ediyorum huzuru sağlamak için canını feda eden bağrıyanık şehit ailelerinin yanında mahçup olmamak elde değil. Ölümler değerlidir ama şehitler daha değerlidir, parkımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

İl Emniyet Müdürümüz Suat Ekici de konuşmasında, “Bu parkın şehidimiz adına yapılması bizi çok duygulandırdı ve mutlu etti. Ülkenin bütünlüğü adına şehit verdik.” derken şehidimizin eşi Emine Çam da “Sayın Cemil Öztürk’e teşekkür ediyorum. Bizi üç gün boyunca burada çok güzel ağırladılar. Allah askerimize ve polisimize zeval vermesin teşekkür ediyorum.” dedi.

Törenin ev sahipliğini yapan Başkan Vekilimiz Cemil Öztürk de konuşmasında, “Bu toprakları vatan haline getiren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle minnetle ve şükranla anıyorum” diyerek parkın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Öztürk, tüm yaş gruplarının faydalanabileceği çok amaçlı kafe, uçak konseptli çocuk oyun parkı, muhtarlık ofisi, mescid, bisiklet bağlama ve engelli araç şarj istasyonu, süs havuzu, ışıklı ferforjeler, fitness, yürüyüş parkuru, gölgelikler ve güçlü bir bitki florası içeren parkın kent merkezine yeni bir soluk getirerek, gerek çocukların gerekse yetişkinlerin çeşitli ihtiyaçlarına cevap vereceğini de belirtti.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle