Seçim'mi...! Kayyım'mı...! - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Seçim’mi…! Kayyım’mı…!

Barış KUL | 02 Temmuz 2018 | Köşe Yazıları


Barış KUL
bariskul@gmail.com

Sosyal bir yapının ana elementleri, kaliteli yaşam standardına bağlıdır.
Yakın zamanda yaşadığımız siyasi eksen kayması, sanki sosyal bir çöküntünün, kültürel değerlerinide hatırlattı.

Yaşadığımız coğrafyada oryantalizm’in hüküm saldığı bilinç, malasef bizi evrensel doruların uzağına atıyor. Her defasında umudu tren vagonlarına yükleyip, başka baharlara yelken açıyoruz. Unutmamalı gemi aynı gemi ve dümen eski dümen. Birisi şu kaptanı çağırsın; rotayı değiştiriyoruz. Nedense oyun aynı oyun ve yönetmen eli sopalı.

Emperyalizm kuralları satın alabilir mi…!
Ve ya
Kapitalizm takattan düşebilirmi.

Hadi biri kamera alsın eline, “film” seyredelim bu alemi. Bu defa yönetmeni çeksin kameraman.

Yeni dünya (ABD) yönetimi saf sata biri, sözüm ona “lider” ile yönetildiği, bütün dünya tarafından kabul görülüp, ciddiye alınmadığı ortadadır. Tehditler ile vicdanları satın alamayacağı bütün devletlerin kudüs kararı ile kendini kanıtlamıştır. Dolayısı ile Emperyalizm çöktü çöküyor. Kapitalizm ‘de takatan düştüğünün habercisi oldu diyebiliriz.

Neyse konumuza gelelim. Geçtiğimiz hafta içi sokağın nabzını ölçmek için kameramı alıp sokaklara, caddelere düştüm. Halk ne istiyor…! Insanlar hangi taleplerde bulunuyor…! Diye ve sokağın nabzı artık değişti diyebiliriz.

Görüşlerini aldığımız insanların büyük bir bölümü, kaliteli yaşam standartları nelerdir, nasıl elde edilir bunu tartışır hale gelmişlerdir. Halkın iradesine saygımızı hatırlatıyor, kimseye haksız rekabet oluşturmamak için sadece ve sadece halkın ifadesini köşeme taşımak istedim.
Erciş’te mikrofon uzattığımız halkın görüşleri çok ilgi çekiciydi. Son dönemlerde kayyım olarak görevlendirilen, Erciş Kaymakamı (Erciş Belediye Başkan vekili) Mehmet Şirin Yaşar’ ın çalışmaları şöyle bir imaj, şöyle bir biliç oluşturmuş halkın gözünde.

“Bize seçimle gelen idareci değil, kayyım olarak atanan idareciler istiyoruz dediler. Barış KUL

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle