Seçim tarihi erkene alındı, itiraz edeceğiz… - Yerel Van Haber » Yerel Van Haber Son Dakika Van Haberleri
Hoşgeldiniz  

Seçim tarihi erkene alındı, itiraz edeceğiz…

Admin | 16 Eylül 2017 | Dünya, Eğitim, Ekonomi, Foto Galeri, Genel, Gündem, İslamiyet, Köşe Yazıları, Manşet, Sağlık, Siyaset, Spor, Uncategorized, Video Galeri, Yerel Haberler


Admin
erhan65van@hotmail.com

Basınla buluşan ve kalabalık bir işadamının katılımıyla adaylığını açıklayan Vanlı işadamı Zahir Kandaşoğlu, birlikte çalıştığı mevcut başkan Necdet Takva’ya karşı yarışacak.

İşte Kandaşoğlu’nun açıklamaları:

“Van’ı dünyaya tanıttık”

“Başkanlık yaptığım dönemdeki arkadaşlar Van’ı dünyaya iyi bir şekilde tanıttık. Ticaret ve Sanayi Odası’nın 7 ekimde seçimi var. Ben bir daha aday olmak istemiyordum, gençlerin görev almasını istiyordum fakat TSO’nun üyeleri ve esnaf benim mutlaka aday olmam gerektiğini belirttiler. Van’da en yetkili konumda olan esnaf ve tüccarlardır. Onların hizmetkârıyım. Onlar emrettikten sonra ben gereğini yaparım. Allah’ın izniyle ticaret odası yine o şaşalı günlerine geri dönecektir.”

Güzel çalışmalara imza attım

Van’ı tanıtmak için yıllarca belinde yük taşıdım. Ben gerçekten Van Ticaret ve Sanayi Odası için çok güzel çalışmalara imza attım. Gece gündüz bu ili tanıtmak için sırtımda yükünü taşıdım. Uluslararası düzeyde Van TSO’yla defalarca kez canlı yayına bağlandım. Birçok fuara giderek Van’ın en iyi şekilde tanıttım. Bunları biz bu ilin geleceği için yaptım. Türkiye’de şuanda en cazip olan, bütün yatırımlara, turizme hazır olan il Van’dır. İlimiz bölgeye liderlik yapıyor, onun için biz Van TSO ile iyi bir şekilde görev yapmak zorundayız. Ben veya başkası kim olursa olsun bu ilde iyi çalışmak zorundadır.”

“Türkiye’nin gündeminde olacağız”

“Van Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye’nin gündeminde olacak. Van’ın turizmi, fuarları, sorunları ulusal basında yer alacak. En güçlü bir şekilde bunu Van’ın tüccarlarıyla, esnaflarıyla birlikte yapacağız. Başta siyasiler, valiliğimiz, Büyükşehir Belediye Başkanlığımız, bütün kamu kurum ve kuruluşlar bütün Van Ticaret ve Sanayi Odasının üyelerine saygı göstermek zorundadır. Çünkü bu memleketin asıl sahipleri, asıl yatırımcıları onlardır. Onlar için her zaman saygı göstermek zorundasınız. Bu seçimlere tekrar üyelerin isteği üzerine aday oldum. İnşallah bu görev bir daha nasip olur. Van’a, iş dünyasına yakışır bir şekilde namuslu, dürüst ve şerefli bir şekilde seçim çalışmalarımı yürütmeye hazırım.”

“Temsiliyet iyi yapılmalı”

Esnafın sorunlarını sahiplenerek, dile getirmek zorundadır. Hiçbir ideolojiye, siyasi partiye bağlı olmamalıdır. Van Ticaret ve Sanayi Odası siyasetin üstüdür. Bu ilin gündemini Van Ticaret ve Sanayi Odası belirlemek zorundadır. Van Ticaret ve Sanayi Odasının asıl mesleği budur. Van TSO uluslararası bir markadır. Türkiye’de ilk 10 oda arasındadır. Van Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde ve bakanlık düzeyinde çok güçlü bir odadır. Allah’ın izniyle yine aynı gücüne ulaşacak. Van TSO üyelerine moral verecek, katkı sunacak, heyecanlandıracak bir kurum olacaktır.”

“Yangından mal kaçırır gibi yapmışlar”

Yasa, ‘Oda ve borsalar Ekim-Kasım ayında seçimlerinin yapılması gerekiyor’ diyor. Ben olsam seçimi Kasım ayının sonuna alırdım. Benim esnafımın, tüccarımın 12 meslek grubu 19’a çıkmış, yeri değişmiş, herkesi numarası değişmiş. Ben bu durumda üyelere saygı duyar ve ona göre bir karar alırdım. Bu karar doğrultusunda da bir seçim kararı alırdım. Ben bunu yapardım. Bu şekilde üyeme ve ilime yakışanı yapardım. Hükümet seçimler bu tarihte olsun dediği zaman bende hemen seçimi ekim ayına koymazdım. Bunu odamın büyüklüğüne yakıştırmazdım. Yangından mal kaçırır gibi davranmışlar. Erteleme talebimiz olacak.”

İhaleci değilim ne demek?

“Oda çıkıp bir açıklama yapıyor. ‘Ben ihaleci değilim’ diyor. Bunun arkasında ne var bunu sormak gerekiyor. Bu odanın yüzde 99.9’u ihalecidir. Kimse bunu sordu mu? Üretim yapan, organize mal satan, firmaların tümü ihalecidir ve ihaleye giriyor. İhaleye giren insanların hepsi kötü insanlar mıdır? Böyle bir şey yok. Van TSO ihale olmazsa 1 ay içerisinde odaya kilit vurur. Üye olan herkes emin olun ihale ile iş yapan kişilerdir. Kimse ‘başkan senin böyle bir açıklama var. Bu ne anlama geliyor’ demedi. Senin ihaleye giren arkadaşların bir suçu mu var. Bunu neden kullandı onu da bilmiyorum. Bir de VANTSO değil VATSO’dur. VATSO bir markadır ve Necdet Takva benim rakibim değildir.”

Kandaşoğlu’nu destekleyenler

TÜRSAB Doğu Anadolu Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Cevdet Özgökçe, Van Organize Sanayi Bölgesi (Van OSB) eski başkanı Şemsettin Bozkurt, Çiçekli Belde Belediyesi eski başkanı Yılmaz Kılıç, Çaldıran Belediyesi eski başkanı Ferman Yıldırım. İşadamı Ali Süer, işadamı Farız Borazan, işadamı Süleyman Oflas gibi önemli isimler, Kandaşoğu’na destek verdi.

Kaynak: MemleketimVan Dergisi

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Yerelvanhaber.com Zey-R Bilişim Tarafından Desteklenmektedir 2020
Reklamı Gizle